Indrek Tarand: Vabaerakond oleks minu loogiline valik, varasügisel otsustan

Indrek Tarand
Indrek Tarand Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Üheksa aastat tagasi Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina üle 100 000 hääle saanud Indrek Tarand on nüüd, parlamendivalimiste eel, mitmele Eesti erakonnale ihaldusväärne peig. Varasügis toob  selguse, lubab ta.

"Ei saa salata, et soov kodukamarale naasta on olemas, varsti olen 10 aastat Euroopa Parlamendis töötanud," ütles ta intervjuus ERR-ile.

Indrek Tarandi poliitilist tulevikku Eestis on kõige enam seostatud Vabaerakonnaga, mille eelmine esimees Artur Talvik – Tarandi lapsepõlvesõber – nägi teda ka Vabaerakonna peaministrikandidaadina. Seda kõike on võimendanud ka Tarandi enda soosiv suhtumine Vabaerakonda, kes tema sõnul on "ainsana sõnastanud ja tekitanud midagi erinevat kui komparteilaste loodud Kesk ja Reform".

Intervjuus ERR-ile ütles Tarand veel selgemalt: "Vabaerakond oleks loogiline valik. Seni pole seda [otsust] teinud, sest pole kindlust enda suhtes. See [otsustamise] aeg võiks olla varasügisel. Siis peaks olema see asi mul selge."

Tarandi sõnul on ta Vabaerakonna uue esimehe Andres Herkeliga mõne nädala eest juhuslikult kohtunud. "Leidsime, et võiks kokku saada ja arutada, et mida ma tahaksin tulevikus teha ja kas mul oleks mingit soovi naasta kodukamarale," ütles ta.

Tarand möönis, et kui ta tahaks jätkata Euroopa Parlamendis, siis suure tõenäosusega peaks ta osalema enne riigikogu valimistel. Järgmise aasta kevadel on kahed valimised nii lähestikku, et ta võrdles seda kahevõistlusega: "Kui torni ei lähe ja teed ainult murdmaad, siis pingeritta ei jõua."

Euroopa Parlamendis jätkamine huvitaks teda siis, kui läbi läheks Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri plaan, et komisjoni liikmed tulevad Euroopa Parlamendi saadikute seast, mitte ei ole liikmesriikide valitsuste määratud. "Kui see nii läheb, olen huvitatud raudselt, et tekitada konkurents ja keeruline olukord ükskõik millisele Eesti valitsusele," ütles Indrek Tarand.

Toomas Sildami pikka intervjuud Indrek Tarandiga saab lugeda homme ERR-i portaalist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: