Talvik Vabaerakonnast lahkumisest: omad õõnestasid jalgealust

Artur Talvik loobus Vabaerakonnast, ent mitte poliitikast.
Artur Talvik loobus Vabaerakonnast, ent mitte poliitikast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonna endine juht Artur Talvik põhjendas erakonnast lahkumist asjaoluga, et oma parteikaaslased õõnestasid ta jalgealust, mistõttu muutus erakonnas olek ebameeldivaks.

Nüüdseks parteitu Talvik ütles LP-le, et iseäranis tajus ta sisemist õõnestamist Autorollo küsimuses, kui talle sai selgeks, et Vabaerakonnas on liikmeid, kes sõbrustavad skandaali peategelastega ning soovitasid tal teemat mitte torkida.

"Sa võitled selle kahtlase pulli vastu, mis Autorolloga toimus, ja siis selgub, et sul on erakonnas suhteliselt mõjukate inimeste hulgas neid, kes sellesama Autorollo pundiga - ütlen seda nüüd ülekantud tähenduses - koos saunas käivad," ütles Talvik.

"No sa võitled inimestega, kes sinu arvates käituvad nii, nagu ei tohiks üks poliitik käituda, ja samal ajal su enda erakonnas on inimesi, kes on nende head sõbrad. /---/ Aga kui sellised hakkavad vaikselt sinu vastu töötama, siis on see vastik," selgitas Talvik. "Kui enda pundis on hunt - ja sa esialgu ei taju, kus ja kes täpselt -, siis see on jube vastik."

Nõnda sai ta erakonnakaaslastelt soovitusi vaikida ja end tagasi hoida.

"Need soovitused tulid tavaliselt ikka meiliga. Näkku ei juglenud keegi öelda. Vastikud asjad tegelikult," hindas Talvik. "Kui lähed oponendiga võitlema, on kõik selge. Saad löögi, aga oled selleks siiski valmis. Aga kui käib vaikne jalgealuse õõnestamine, niidab see jõhkralt."

Maikuus toimunud Vabaerakonna juhi valimistel Talvik enam ei kandideerinud. Endine Vabaerakonna juht soovib poliitikas jätkata, ent ei avalda veel, kuidas ja kellega täpsemalt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: