Suuremad parlamendiparteid võimalikus uues erakonnas konkurenti ei näe

Foto: Erik Peinar/Riigikogu kantselei

Praegu riigikogus esindatud suuremad erakonnad võimalikus uues erakonnas kevadistel valimistel konkurenti ei näe ning juhtpoliitikute arvates viiks uus erakond hääli pigem konkurentidelt. Vabaerakonna juht Andres Herkel avaldas lootust Eesti 200-ga enne valimisi kokkuleppele jõuda.

Praeguste parlamendierakondade toetajatest oleks küsitlustulemuste järgi valmis Eesti 200 poolt hääletama 48 protsenti Vabaerakonna valijatest. EKRE toetajate seas on see näitaja 22 ja Reformierakonna pooldajate seas 19 protsenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vabaerakonna juht Andres Herkel tunnistas, et võib uuele jõule hääli kaotada.

"No see võib niiviisi olla, aga see kõneleb ka sellest, et see ootus on ühine ja siin ma ei välistaks ka seda, et Eesti 200 algatajatega me leiame millalgi ühise keele, sest niiviisi ei ole ka mõtet killustada, et lõpuks üks või teine pool riigikogust välja jääb," kommenteeris Herkel.

Teised erakonnad väidavad, et võimalikud uustulnukad võivad viia hääli konkurentidelt, kuid mitte neilt.

"Vaadates inimesi, kes Eesti 200 juures tegutsevad, ja inimesed, kes on meie erakonnas, on kardinaalselt erinevad. Ühed on konservatiivsed ja rahvuslikud ja isamaalised, teised on oma sõnumis olnud üpris vasakliberaalse agendaga ehk pigem reformierakonna ja SDE valijaskond," rääkis EKRE aseesimees Jaak Madison.

"Keskerakonna valija on suhteliselt püsiv ja lojaalne olnud. Küsimus on, kas Keskerakonna valija tuleb välja niisama häält kellelegi ära kinkima. Siis peab olema väga selge põhjus. Täna seda ohtu ma ei näe. Suure tõenäosusega võib ta napsata veelgi toetust Reformierakonnalt," arvas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

"Alati on ühiskonnas ootus millegi uue järele, nii et ma usun, et kui meie suudame piisavalt palju enda ridadesse ka uusi inimesi tuua ja uusi ideid, siis me suudame seda janu uue järele kustutada," sõnas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: