Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti 200 asutajad registreerisid MTÜ

Eesti 200 liider Kristina Kallas
Eesti 200 liider Kristina Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maikuus avalikustatud Eesti 200 manifesti autorid registreerisid reedel poliitilise liikumisena MTÜ Eesti 200 ning lubasid erakonna loomise otsustada sügisel.

"Oleme saanud erinevate valdkondade tegijatelt palju positiivset vastukaja ja konkreetseid ettepanekuid, kuidas Eesti pikem plaan võiks välja näha ning millised oleksid 21. sajandi lahendused meie tuleviku kindlustamiseks," ütles MTÜ Eesti 200 nõukogu esimeheks valitud Kristina Kallas sotsiaalmeedia vahendusel.

"Me nägime juba manifesti avaldamise järgsetel päevadel, et meie mõtted resoneerivad ühiskonnas ja esimesed rahvaküsitluse tulemusedki on andnud meile selge märgi teatavast usalduskrediidist. Seega liigume oma sõnumite ja ideede arendamisega edasi ning organiseerume, et Eesti riigi pikaajaline plaan üheskoos reaalselt välja töötada," selgitas Kallas. "Kas Eesti 200 liikumisest saab erakond, otsustatakse sügisel," lisas Kallas.

MTÜ Eesti 200 asutajaliikmed on Kristina Kallas, Priit Alamäe, Kristiina Tõnnisson, Indrek Nuume, Igor Taro ja Henrik Raave, teatas ühendus sotsiaalmeedia vahendusel.

MTÜ Eesti 200 on võtnud endale ülesande lisaks Eesti riigi pikaajalistele probleemidele tähelepanu juhtimisele välja pakkuda ka omapoolsed lahendused ja reformiideed, mis seisaksid oma nõudlikkuse ja visiooniga kõrgemal ühe valimistsükli põhisest päevapoliitikast ja tagaksid Eesti jätkusuutliku arengu eelseisvatel kümnenditel. Lisaks soovitakse suurendada ekspertide ja valdkondlike professionaalide osalust Eesti tuleviku kujundamisel ning edendada kodanike osalust poliitikate kujundamisel.

"Eesti 200 manifestis tõime välja, et kui Eesti riiki luues määras meie edukuse suutlikkus näha silmapiiri taha ja teha suuri reforme, siis tulevikus on meie edu pandiks julgus reageerida meie rahva potentsiaali kammitsevatele trendidele ning leida "kastist väljas" lahendused. Meie majandus tuleb muuta targemaks, meie inimesed tervemaks ja õnnelikumaks, meie looduskeskkond puhtamaks ja elujõulisemaks," võttis liikumise kaasasutaja Priit Alamäe kokku Eesti 200 eesmärgid.

Algatusega Eesti 200 tulid 3. mail Postimehe veergudel välja IT-ettevõtte Nortal juht Priit Alamäe, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas, sotsiaalteadlane Kristiina Tõnnisson, Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi juht Küllike Saar ja LHV panga juhatuse liige Indrek Nuume.

BNS-i ja Postimehe tellitud arvamusuuringu kohaselt oleks mai keskel nende kui erakonna poolt hääletanud kuus protsenti valijatest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: