Eesti 200 peab tõenäoliseks kandideerimist eelolevatel valimistel

Eesti 200 Facebooki sümboolika
Eesti 200 Facebooki sümboolika Autor/allikas: Facebook

Viimase paari nädalaga on Eesti 200 liikumisega liitunud kümneid inimesi ning ühenduse esindajad peavad väga tõenäoliseks, et sügisel saab neist erakond ning kandideeritakse järgmistel riigikogu valimistel märtsis 2019.

Paari viimase nädala jooksul on teiste seas liitunud Eesti 200 liikumisega tuntud IT-ettevõtja Jaak Laineste, endine Viljandi linnapea Ando Kiviberg, USA-s töötav Eesti ujumistreener Merle Liivand ja Eesti Arengufondi endine juht Pirko Konsa.

"Suvised arutelud ja üritused on näidanud, et meie liikmeskond kasvab hoogsalt. Praegu ei ole meie tegevus keskendunud liikmeskonna kasvule, vaid fookus on hoopis sisuteemade läbi vaidlemisel, aga vaatamata sellele on väga suur huvi meie tegevuse vastu," kommenteeris liikumise hetkeolukorda Eesti 200 tegevjuht Henrik Raave.

Uus liikumine tegi oma seisukohad teatavaks tänavu mai alguses.

Juunis ERR-i tellitud Turu-uuringute arvamusküsitlusest selgus, et uute erakondade tulekut peavad kindlasti või pigem vajalikuks 25 protsenti valimisealistest kodanikest. Konkreetselt Eesti 200 poolt oleks aga valmis hääletama kuni 15 protsenti valijatest, kelle seas annavad tooni senised Vabaerakonna valijad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: