Haldusreformi tõttu peavad osad omavalitsused veel silte vahetama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Osa haldusreformiga tekkinud omavalitsusi pole veel jõudnud uusi viitasid ja silte paigaldada. Selle peamine põhjus on, et viitadel ja siltidel peab olema ka valla või linna vapp, aga konkurss lipu ja vapi leidmiseks mõnel pool veel käib.

Are ja Sauga valda pole enam olemas, aga sildid Tallinna-Pärnu maantee ääres on alles. Niisamuti näitab viit, et see tee viib Are vallavalitsuse poole, aga kui pole valda, ei saa olla ka vallavalitsust. Ka Sauga vallamaja kannab siiani endist silti. Tegelikult sai Sauga, Are ja Tori vallast ning Sindi linnast üks omavalitsus ja see kannabki Tori valla nime. Valed viidad ja sildid tekitavad lihtsalt segadust,vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tori vallavanem Lauri Luur ütles, et peamine põhjus on selles, et ei ole Tori valla vappi ja lippa. Konkurss nende leidmiseks on hetkel käimas.

Ilma vallata vallamajad saavad teenuskeskusteks ümber nimetatud. "Kui nüüd ikkagi vapi saab, siis need sildid peame kõik ära vahetama ja nad saavad siis teenuskeskuse nimetuse. Aga tahaks ikka kasutada vappi," sõnas Luur.

Põhja-Pärnumaa vald, mis tekkis Vändra alevi ja valla ning Tootsi ja Halinga ühinemisel, sai 51 uut silti üles enne jaanipäeva, neid on 22 kohas.

"Kui osad sildid algavad pealkirjaga Põhja-Pärnumaa vald, siis osa peavad algama: Pärnu maakond, siis tuleb Põhja-Pärnumaa vald ja siis tuleb vastav külanimi. Ja osad on veel nii et on Põhja-Pärnumaa vald, siis on külanimi ja siis on kihelkond," rääkis Põhja-Pärnumaa vallavanem Jane Mets.

Siltide vahetus läks Metsa sõnul maksma 12 000 eurot. "Vapi ja lipu konkurss oli meil algusega möödunud aastas. Kaks korda kukkus läbi, siis kolmanda korraga õnnestus," lisas ta.

Teistes Pärnumaa omavalitsustes olid uued sildid ja viidad juba varem paigas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: