Valitsus kinnitas Kristjan Priki kaitseministeeriumi kantsleriks

Kristjan Prikk
Kristjan Prikk Autor/allikas: kaitseministeerium

Valitsus kinnitas praeguse kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsleri Kristjan Priki ministeeriumi kantsleri ametisse. Kaitseministeeriumi senine kantsler Jonatan Vseviovist saab Eesti järgmine suursaadik Ameerika Ühendriikides.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Prikk kaitsepoliitika juhtiv asjatundja, kelle seljataha jäävad vastutusrikkad töökohad riigikantseleis, kaitseministeeriumis ja välisministeeriumis.

"Praeguses julgeolekupoliitilises olukorras on väga oluline, et uuel kantsleril poleks vaja pikka sisse elamise perioodi," ütles Luik ja märkis, et Prikk suudab kantsleri ameti üle võtta nii-öelda käigupealt.

Valitsus nimetas kaitseministri ettepanekul Priki kantsleriks alates käesoleva aasta 17. septembrist kuni viieks aastaks.

Kristjan Prikk on varem töötanud välisministeeriumis, juhtinud kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonda ning olnud riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor.

Aastatel 2010 kuni 2013 töötas Prikk Eesti suursaatkonnas Washingtonis kaitsenõunikuna.

Eelmise aasta juulist töötab Prikk kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina vastutades muuhulgas poliitika planeerimise, rahvusvahelise ning NATO ja Euroopa Liidu koostöö eest.

Prikk on lõpetanud Tartu Ülikooli politoloogia eriala ning omab strateegiaõpingute magistrikraadi Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžist.

Kristjan Prikk on läbinud ajateenistuse, on reservohvitser ja Kaitseliidu liige.

Kaitseministeeriumi kantsler koordineerib riigikaitse strateegiliste eesmärkide saavutamist, vastutades valitsemisala poliitika-, ressursi– ning kaitseplaneerimise ning organisatsiooni arendamise eest. Samuti koordineerib ta ministeeriumi hallatavate riigiasutuste tegevust.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: