Kantsler Vseviov sai kaitseministeeriumi I klassi teeneteristi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jonatan Vseviov. Autor/allikas: Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov sai kaitseministri käskkirjaga kaitseministeeriumi I klassi teeneteristi erakordsete teenete eest Eesti Vabariigi riigikaitselises tegevuses, riigikaitse ülesehitamisel ja kindlustamisel.

Jonatan Vseviov on oma teenistuse vältel kaitseministeeriumis märkimisväärselt mõjutanud sõjalise kaitse arengut, teatas ministeerium pressiteates.

2009. aastal koostas ta riigikaitse laia käsitluse kontseptsiooni ning sellele tuginenud esimese "Riigikaitse strateegia".

2012. aastal juhtis ta Eesti sõjalise kaitse arengu mõttes murrangulise "Riigikaitse arengukava 2013–2022" väljatöötamist, millega loodi alus ressurssidega tagatud, tegelikku lahinguvalmidust ja selget käsuliini omavale Eesti kaitseväele.

Vseviov on osalenud ka NATO Balti suunalise heidutus- ja kaitsehoiaku – sealhulgas eelpaigutatud NATO pataljonide Balti riikidesse toomise – väljatöötamises, ettevalmistamises ja rakendamises.

Jonatan Vseviov on töötanud kaitseministeeriumis alates 2008. aastast.

President Kersti Kaljulaid nimetas oma reedese otsusega Jonatan Vseviovi Eesti uueks suursaadikuks Ameerika Ühendriikides.

Jonatan Vseviov. Autor: Kaitseministeerium

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: