President kinnitas Eesti uueks suursaadikuks USA-s Jonatan Vseviovi

Jonatan Vseviov.
Jonatan Vseviov. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid nimetas oma reedese otsusega Jonatan Vseviovi Eesti uueks suursaadikuks Ameerika Ühendriikides.

Jonatan Vseviov on kümme aastat töötanud kaitseministeeriumis, neist üle kahe kantslerina, ning on olnud seotud enamuse Eesti kaitset tugevdanud otsuste ettevalmistamise ja elluviimisega nii iseseisva kaitsevõime kui kollektiivkaitse liinis.

Kantsleri, kaitseplaneerimise asekantsleri ning ministeeriumi nõunikuna panustas Vseviov iseseisva kaitsevõime arendamisse – ta on 2013. aastal heakskiidetud riigikaitse arengukava üks autoreid ning on tõuganud kaitse-eelarve kasutamise teraviku Eesti kaitseväe tegelikule ja täielikule väljaarendamisele, et paberil eksisteerivate struktuuride asemel oleksid Eestil reaalselt mehitatud, relvastatud, varustatud ja varudega tagatud üksused.

2009. aastal koostas Vseviov riigikaitse laia käsitluse kontseptsiooni ja sellele tuginenud riigikaitse strateegia (2010) ning on osalenud ka kõigi NATO tänase heidutus- ja kaitsehoiaku olulisemate komponentide – sealhulgas liitlaste kohalolek Balti riikides ja Poolas – väljatöötamises, ettevalmistamises ja rakendamises.

2005. aastal läbis ta ajateenistuse ning on Eesti Kaitseväe reservohvitser.

Kõrghariduse omandas Jonatan Vseviov Tartu Ülikoolis politoloogina ning magistrikraadi (kiitusega) Georgetowni Ülikoolist julgeoleku-uuringute erialal.

Ta on abielus ja kahe lapse isa. Jonatan Vseviovi isa on ajaloolane David Vseviov.

Eelmise aasta 1. septembril USA presidendile Donald Trumpile volikirja üle andnud Lauri Lepik esitas ise lähetusest tagasi tulemise avalduse. Lepik loobus tööst suursaadikuna väsimusele ja kurnatusele viidates, märkis BNS.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: