Ministeerium karmistab teede talihoolduse nõudeid ja soovib rohkem patrulle

Majandusministeerium on välja töötanud muudatusettepanekud talihoolduse nõuete tõstmiseks, milleks kulub eeloleval talvel täiendavalt 2,8 miljonit eurot.

Teehooldusnõuete tõstmise muudatusettepanekute kohaselt vähendatakse libedusetõrjeks ette nähtud hooldustsükli aega maanteedel liiklussagedusega üle 3000 auto ööpäevas.

See toob kaasa kiirema reageerimisaja libeduse kõrvaldamiseks nimetatud maanteedel – senise 4 tunni asemel 2 tundi.

Lisaks kaotatakse maanteel öiste ja päevaste seisundinõuete erinevused, mille tulemusena hakkavad ööpäev ringi kehtima rangemad päevased seisundinõuded.

Peale selle on kavas vähendada kõige leebema seisunditasemega riigiteede kilometraaži ligikaudu 1800 kilomeetri võrra.

Muudatuste koosmõjul ootab majandusministeerium märgatavat parenemist riigiteede talihoolduses, millega kaasneb senisest suurem liiklusohutuse tase ning paremad sõidutingimused.

Plaanitavaid muudatusi plaanib majandusministeerium arutada neljapoolsel kohtumisel koos maanteeameti, siseministeeriumi ning politsei- ja piirivalveametiga.

Kirjas siseminister Andres Anveltile märgib majandusminister Kadri Simson, et olukord liikluses on selgelt murettekitav.

"Kahjuks Te ei saanud viimasest liikluskomisjonist ise osa võtta, kuid olete kahtlemata teadlik sellest, et käesoleva aasta esimese viie kuu jooksul on olukord Eesti liikluses selgelt halvenenud. Võrreldes 2017. aastaga kasvas jaanuarist kuni maini inimkannatanuga liiklusõnnetuste arv 8%, õnnetustes vigastatute arv 10% ja hukkunute arv koguni 45%," kirjutas Simson.

2017. aasta paistis silma kõigi aegade madalaima liikluses hukkunute arvu poolest, liikluses hukkus 48 inimest ja seega on võrdlus möödunud aasta andmetega tavapärasest erinev.

See aga ei muuda Simsoni hinnangul fakti, et tänavuse aasta algus on olnud antud vallas tõeliselt traagiline ja vajab reageerimist.

Ka viimases liikluskomisjonis osalenud eksperdid väljendasid muret liiklusohutuse pärast ning avaldati arvamust, et üheks traagiliste liiklusõnnetuste sagenemise põhjuseks võib olla liiklusjärelevalve ebapiisavus ja liiklust rahustavate patrullide vähesus.

Komisjonis välja toodud info kohaselt avastati käesoleva aasta viie kuu jooksul liiklusalaseid väärtegusid 31 470. Eelmise aasta sama ajaga, mil suur osa politsei ressursist kulus Eesti EL-i eesistumisele, avastati liiklusalaseid väärtegusid 39 880 ehk avastamine vähenes 21%.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: