Restoran NOA avab salmonelloosipuhangu järel taas uksed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Restoran Noa.
Restoran Noa. Autor/allikas: noaresto.ee

Eelmise nädala kolmapäeval salmonelloosikahtluse tõttu suletud restoran NOA avab teisipäevast taas uksed.

Terviseamet andis NOA-le loa uksed avada juba eelmise nädala neljapäeval, kuid restorani juhtkond otsustas lisaettevaatusabinõuna restorani suletuna hoida. Nüüdseks on nakkusoht likvideeritud.

"Terviseameti tingimus restorani taasavamiseks on see, et restoran peab tagama nakkuse edasise leviku tõkestamise. Sealhulgas peavad restorani töötajad läbima täiendava tervisekontrolli ja naasmisel tööle peavad nende laboratoorsete uuringute tulemused olema salmonella tekitaja suhtes negatiivsed. Andsime loa restoran avada juhul, kui NOA-l on piisav arv töötajaid, kelle proov on negatiivne," ütles terviseameti pressinõunik Simmo Saar.

Veterinaar- ja toiduameti esindaja Elen Kurvits kinnitas, et külastajate haigestumise põhjustanud toit on tuvastatud. "Suure tõenäosusega on tegemist toidu kaudu levinud nakkusega," märkis Kurvits.

NOA peakoka Tõnis Siiguri sõnul otsustati restoran avada, sest omalt poolt on tehtud kõik, et nakkuseoht likvideerida.

"Esmalt vabandame veelkord siiralt ja südamest kogu NOA kollektiivi poolt. Oleme väga kurvad, et oma klientidele ja töötajatele niivõrd suuri ebameeldivusi põhjustasime," sõnas Siigur.

"Oleme saanud kätte Synlabist oma töötajate analüüside tulemused, desinfitseerinud Ecostern ja professionaalide abiga kogu restorani ja terrassi viimse millimeetrini, vahetanud välja kogu majas oleva tooraine, likvideerinud menüüst toorest liha ja muna sisaldavad road ning saanud loa restoran avada. Ükski teid teenindav NOA töötaja pole viirusekandja ja meie restoran ei kujuta teile ohtu," kinnitas Siigur.

Tema sõnul on endiselt keeruline öelda, kuidas haigusetekitaja NOA restorani sattus. Veterinaar- ja toiduameti võetud proovide tulemused selguvad lähiajal, kuid ka nende tulemusel on keeruline sajaprotsendiliselt väita, kust nakkus alguse sai.

"Kinnitame, et oleme iga päev teinud rohkem kui meilt nõutakse, et restorani puhtus ja hügieen vastaks tingimustele. Lisaabinõuna oleme otsustanud uuendada ja saata täiendavasse üldisesse tervisekontrolli kõik oma töötajad, oleme teinud väga põhjaliku auditi seoses tooraine päritoluga ning töötame ka edaspidi iga päev selle nimel, et NOA-st saadud kogemus oleks laitmatu," lisas Siigur.

NOA restoranist alguse saanud salmonelloosi haigestus üle 30 inimese.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: