Taksofirmade käive suureneb tasapisi

Taksod Viru tänaval
Taksod Viru tänaval Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti suuremate taksoettevõtete AS Tallink Takso ja AS Tulika Takso majandusaasta aruannetest selgub, et mõlemad ettevõtted on kasumis ja nende müügitulu kasvab.

Tallink Takso müügitulu oli möödunud aastal 4 149 000 eurot. Aasta varem oli müügitulu pea neli protsenti väiksem ehk 3 990 000 eurot.

Tallink Takso teenis eelmisel aastal 110 000 euro suuruse kasumi, kuid 2016. aastal oli kasum 45 000 eurot. Seega kasvas ettevõtte kasum umbes 2,4 korda.

Tallink Takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa ütles ERR-ile, et firma uuendab oma taksoparki iga kahe aasta tagant. Taksojuhtide arv on püsinud viimastel aastatel samal tasemel ning Uusmaa lisas, et Tallink Takso kaubamärkide (Tallink Takso, Takso 24 ja Tallink Taksobuss) alt sõidab sadu erinevaid juhte, kellest enamus osutab taksoteenust rendilepingu alusel.

"Meie hinnangul on algamas on uus ajajärk taksonduses," ütles Uusmaa online-platvormide kohta.

Novembris kehtima hakanud uus ühistranspordiseadus lõi Uusma sõnul raamistiku sõidujagamisele, kuid avas ühtlasi uusi võimalusi traditsioonilistele taksodele kasutamaks online-platvormi hüvesid.

"Mugavus, lihtsus, kättesaadavus," nimetas Uusmaa häid külgi.

Taksofirma esindaja lisas, et Uber ja Tallink Takso kaubamärk Takso24 alustasid Tallinnas juba koostööd, nimelt saab Takso24 autojuhte tellida Uberi platvormilt.

Teise suure taksofirma Tulika Takso müügitulu kasvas aastaga pea protsendi võrra. Kui eelmise aasta müügitulu oli 2 312 766 eurot, siis aasta varem oli see 2 297 623 eurot.

Tulika Takso kasum on aga kahanenud. 2017. aasta kasum oli 8460 eurot, kuid aasta varem oli olnud see 4,75 korda suurem ehk 40 169 eurot.

Nii Tulika kui Tallink Takso autosid saab tellida mobiilirakendusega Taksofon.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: