Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond alustas valimisnimekirjade koostamisega

{{1526894220000 | amCalendar}}
Kert Valdaru
Kert Valdaru Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Reformierakond alustas tänasest valimisnimekirjade koostamisega ja kuu aja jooksul üritatakse selgeks teha, kus ringkonnas keegi kandideerib. Keskerakond on juba kaardistanud kandideerijate soovid ja piirkonnad.

"Valimisnimekirjade koostamine nüüd pihta hakkabki tänasest (esmaspäevast - toim.). Lähiajal koguneb esimest korda valimisnimekirjade toimkond europarlamendi ja riigikogu valimisteks ja siis me hakkame vaatama, kuidas see nimekiri lõpuks välja hakkab kujunema," ütles Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru ERR-i raadiouudiste vahendusel.

Valdaru rääkis, et esmalt lepitakse kokku erinevates põhimõtetes, kuidas nimekirja koostama hakata. "Kindlasti tuleb vaadata eelnevat ajalugu, kus inimesed on kandideerinud ja kui edukad nad selles on olnud. Kokkuvõttes on oluline, et üle Eesti saaks kokku tugev nimekiri ja tuleb vaadata ka seda, et oleks tasakaal nii europarlamendi valimiste kui ka riigikogu valimiste nimekirjade vahel," lausus ta.

"Esialgu me püüame leida need piirkonnad inimestele, kus nad hakkavad kandideerima, et nad suveperioodil ka teaksid, millises piirkonnas tööd tuleks teha," sõnas Valdaru.

Endine Reformierakonna esimees, riigikogu liige Taavi Rõivas teatas eelmisel nädalal ERR-ile, et kavatseb riigikogu valimistel kandideerida ja plaanib seda teha Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas.

Valdaru sõnul on Rõivas oma soovi peakontorisse edastanud. Valdaru lisas, et selle kohta, kus kandideerib, veel ühtegi otsust vastu võetud ei ole.

Lõplikult saab valimisnimekiri Valdaru sõnul valmis selle aasta lõpus ja see kinnitatakse tuleva aasta alguses toimuval üldkogul.

Keskerakond on jõudnud sammu võrra kaugemale, esimesed töörühmad on käinud koos ja nimekirju arutanud, ütleb erakonna peasekretär Mihhail Korb.

"Esimene kondikava on paika pandud ja kaardistatud, kes on need inimesed, kes potensiaalselt võiksid olla piirkonna kandidaadid. On tehtud esimene mõttevahetus nendest inimestest, kes jagavad keskerakondlikku maailmavaadet ja keda võiks nimekirja kutsuda. Selle töö eest suurel määral vastutavad piirkonna esimehed. Töö juba käib," ütles Korb.

Keskerakonna riigikogu praegused saadikud on öelnud, et nemad soovivad valimistel osaleda ja keegi pole kandideerimisest ära öelnud.

Kert Valdaru sõnul on Reformierakonna sees olnud arutelusid inimestega, kelle puhul võib arvata, et nad riigikogu valimistel ei kandideeri, kui ka siin ei ole midagi kindlat. Eelmise aasta oktoobris Lääne Elule antud intervjuus ütles Reformierakonna senine esinumber Haapsalu kohalikel valmistel Lauri Luik, et loobub aastal 2019 riigikokku kandideerimast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: