Michal: Boroditšil Reformierakonnas kohta pole

Foto: Aurelia Minev/ERR

Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Kristen Michal lubab, et kui Deniss Boroditš käitub kui keskerakondlane, kohtleb Reformierakond teda edaspidi kui keskerakondlast.

"Deniss Boroditš asub abilinnapea ja seitsme keskerakondlase alluvusse kõrgepalgalisele tööle. Opositsioonilise volinikuna, kes kontrollib kriitilise pilguga linnavalitsuse tegusid jätkata on sama usutav, nagu Tallinna sisekontrolli juhtimas Klandorfi vuntsid," ütles Michal ERR-ile.

Tema sõnul on Reformierakond pealinna suurima opositsioonijõuna kriitilised Keskerakonna ainuvõimu tegemiste suhtes ja ei tee erandit kellelegi, kes ennast taolisesse huvide konflikti seab.

"Tallinna halva juhtimise ja korruptsiooniskandaalide ühisnimetaja on süsteemne läbipõimumine ja ringkäendus ehk lihtsamalt öeldes - omad ei kontrolli omade tegusid. Sõle hallist kuni linnatranspordi suure varguskahtluseni, kui vaid viimaseid meenutada."

"Reformierakonnale andis valija tugeva mandaadi Tallinna halba juhtimist muuta ja sellises huvide konfliktis peaks Boroditš ise mõistma, et kui ta käitub nagu keskparteilane, siis koheldakse teda nagu keskparteilast. Volikogus mandaadi peatamine on miinimum, et seda huvide konflikti vältida."

Michali hinnangul on Boroditši palk päris kõrge ning ka suurem kui eelmisel juhil, keskerakondlasel Enno Tammel.

"Küllap siis peab Keskerakond, Kalle Klandorf ja seitse nõukogu liiget Boroditšit nii heaks transpordiasjatundjaks. Paradoksaalselt peetakse teda veel võimekaks sama palga 6500 ja väikse lisahüvitise, 608 euro eest opositsiooni ridades volikogus linnavalitsuse suhtes kriitikat jätkama. Mida selle palga eest tegelikult kaubeldakse saame teada kui Borodits hakkab hääletama."

"Meie hulgas, nagu öeldud, sellise pantvangistaatusega ja huvidekonfliktis tal kohta edasi pole ning mandaadi peatamine linnaettevõttes kõrget palka saades on vähim mida talle mandaadi andnud inimesed ootavad."

Deniss Boroditš liitus Reformierakonnaga 12. detsembril 2013. Enne seda kuulus ta kaheksa aastat Keskerakonda. Keskerakonnast lahkumise järel kommenteeris tollane erakonna esimees Edgar Savisaar seda sõnadega, mis läinud Eesti poliitika kullavaramusse: "Selleks, et luua uus Boroditš, on meil vaja kolmveerand aastat."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: