Klandorf ei välista linna äriühingute juhtide palgamäärade tõstmist ({{commentsTotal}})

{{1533113760000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit/ERR

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf peab võimalikuks lähitulevikus linna äriühingute juhtide palkade määrade tõstmist.

Kolmapäeval Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehena tööle asunud Deniss Boroditši kuupalk on 6500 eurot, mis on 2015. aastal vastuvõetud Tallinna linna äriühingu juhatuse liikme tasu suuruse määramise alusel maksimaalne summa. TLT eelmine juht Enno Tamm sai kuupalka 5500 eurot.

"Üle kolme aasta on möödas selle taseme kehtestamisest ja võib-olla oleks vaja seda muuta. Ma ei välista, et tulevikus oleks vaja neid määrasid tõsta," ütles Kalle Klandorf  BNS-ile, märkides, et senise tasustamise korra alusel võib muutuda keeruliseks tööjõuturult sobivate juhtide leidmine.

Äriühingu juhi tasu määrab suures ulatuses Klandorfi sõnul ühingu töötajate hulk ja olulisus linnale. Kõrgeimasse olulisuskategooriasse kuuluvad Tallinnas AS Ida-Tallinna Keskhaigla, TLT ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, mille juhatuse esimehe ja liikme kuutasu on vahemikus 3000 kuni 6500 eurot. Nimetatud ettevõtetes töötab kuni mitu tuhat inimest.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: