Boroditš saab TLT juhina palka 6500 eurot ({{commentsTotal}})

{{1533106860000 | amCalendar}}

Kolmapäeval on esimene tööpäev Deniss Boroditšil Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimehena ning lõpuks selgus ka korduvalt küsitud palganumber, milleks on 6500 eurot bruto.

Boroditš valiti TLT juhiks 26. juunil. TLT juhatuse esimehe koht vabanes, kuna senine kauaaegne juht Enno Tamm esitas kevadel ettevõttes lahvatanud korruptsiooniskandaali tõttu tagasiastumispalve. Tamme palganumber oli 5500 eurot.

Pärast Boroditši valimist TLT etteotsa küsisid ajakirjanikud korduvalt tema palga kohta, ent nii Boroditš ise kui ka TLT nõukogu esimees Kalle Klandorf keeldusid seda välja ütlemast. Taolist salatsemist taunisid teised poliitikud ning nõudsid palganumbri avalikustamist.

Lisaks 6500-eurosele palgale saab Boroditš edaspidi arvestada ka üle 600-eurose hüvitisega töö eest Tallinna volikogus. Varem, riigikogu liikmena võis ta kuuluda küll volikokku, aga ei saanud seadusest tulenevalt hüvitist. Nüüd saab ta iga kuu pisut üle 600 euro lisaks ehk reaalselt hakkab tema tasu olema Tallinna linnasüsteemis olema üle 7000 euro.

Boroditši jätkamine volikogus Reformierakonna fraktsiooni liikmena on harja punaseks ajanud teistel erakonnakaaslastel. Kristen Michal ütles ERR-ile, et tegemist on huvide konfliktiga. Michal lisas, et kui Boroditš ise volikogust ei lahku, võtab Reformierakonna fraktsioon teema sügishooaja alguses ette.

"Me küll eeldame, et oma volituste peatamine on vähim või volituse lõpetamine. Kui ta seda ei tee, siis ilmselt tuleb tal meie hulgast lahkuda," sõnas Michal.

Boroditš ütles "Aktuaalsele kaamerale", et esialgu tal volikogust lahkumise otsust ei ole ning selle tegemisel lähtub ta sellest, kas kahte tööd on võimalik korraga teha. Huvide konflikti ta olukorras ei näe.

"Tegelikult seadusandja ei näe siin huvide konflikti ja tegelikult minu meelest ühistranspordi hea toimimine teenib kõikide valijate huve, olgu see SDE, Keskerakonna või Reformierakonna valijad. Minu meelest siin ei saa olla kohta poliitikaks," rääkis Boroditš.

38-aastane Boroditš oli riigikogu liige alates 2011. aastast kuni tänavu juuli lõpuni. Aastatel 2000-2002 ning 2005-2007 tegutses ta eraettevõtluses, ta on kuulunud ka mitmete ettevõtete nõukogudesse. Boroditš on lõpetanud Concordia Rahvusvahelise Ülikooli õigusteaduse alal.

Boroditši palk on suurem kui presidendil ja peaministril

"Aktuaalne kaamera" võrdles rahandusministeeriumi andmete põhjal Boroditši palka mõne teise avaliku ametikoha palgaga.

Boroditšist üle kahe korra rohkem teenib näiteks Eesti Energia juht Hando Sutter, kelle igakuine brutotasu on 14 000 eurot.

Tallinna Sadama juht Valdo Kalm teenib 10 000 euro suurust kuupalka.

Vabariigi presidendi palk on aga neist väiksem - veidi üle 5300 euro. Peaminister teenib täpselt sama palju.

Deniss Boroditši palk ületab ka Tallinna linnapea Taavi Aasa põhipalka, mis on ligi 5300 eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Elo EllermaaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: