Deniss Boroditš lahkub Reformierakonnast

Deniss Boroditš
Deniss Boroditš

Riigikogust Tallinna Linnatranspordi juhiks suundunud Deniss Boroditš teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et lahkub Reformierakonnast.

"Olen elus alati järginud põhimõtet, et kõike tuleb teha südamega ja jõudu säästmata. Sellest lähtusin ka neil aastail, mil kuulusin Eesti Reformierakonda. Andsin erakonnale endast parima ja erakond andis mulle vastu võimaluse poliitiliseks eneseteostuseks riigikogus ning innustavaks kogemuseks käivitada ning juhtida erakonna Ida-Virumaa organisatsiooni. Ometi küpses minus otsus poliitikast lahkuda ning otsida uusi väljakutseid," kirjutas Boroditš.

Ta ütles, et kui võitis konkursi linnatranspordi juhatuse esimehe kohale, arvas ta, et see ei kutsu erakonnas esile valulist reaktsiooni, kuid eksis.

"Mõistan, et ka kõige tasakaalukamatel ja läbinägelikematel poliitikutel on raske arvestada tõsiasjaga, et ettevõtlus ei hooli poliitilistest eelistustest ja sümpaatiatest, vaid siin kehtivad majandusloogikast tulenevad reeglid. Kuna ma ei soovi tekitada erakonnas lisapingeid ning ligi 2000 töötajaga suure organisatsiooni juhtimine ei jäta aega intriigidega tegelemiseks, tõmban oma poliitilisele tegevusele lõplikult joone alla ning lahkun Reformierakonnast," ütles Boroditš.

Ta lisas, et kavatseb esialgu jätkata Tallinna linnavolikogu liikmena, kuid kui volikogu töö hakkab Tallinna Linnatranspordi juhtimist segama, taandub kõhklemata. 

Reformierakond kavatses Boroditši usaldusväärsuse küsimuse arutlusele võtta 29. augusti Tallinna piirkonna juhatuse koosolekul.

Boroditš liitus Reformierakonnaga 2013. aasta lõpus. Enne seda kuulus ta kaheksa aastat Keskerakonda.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: