Boroditš: Michali surve võib olla vastuolus põhiseadusega ({{commentsTotal}})

Deniss Boroditš.
Deniss Boroditš. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Linnatranspordi juhiks valitud Deniss Boroditši hinnangul võib Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Kristen Michali surve tema lahkumiseks volikogust olla põhiseaduse vastane. Ühtlasi viitas Boroditš võimalusele, et võib ise lahkuda Reformierakonnast, kuid ühegi teise parteiga ta sel juhul liituda ei plaani.

"Ma ei teinud erakonnas saladust oma (TLT juhi konkursil - toim) kandideerimise kohta. Rääkisin sellest mitmele inimesele. Ma olen alati käitunud südametunnistuse kohaselt ja ei ole Reformierakonda alt vedanud. Seetõttu kõlavad praegused ähvardused kummaliselt. Selline poliitiline survestamine võib olla vastuolus seaduste ja põhiseadusega," ütles Boroditš ERR-ile.

Boroditš lisas, et hetkel on ta volikogu liikme staatus peatatud. Kas ta pikendab oma peatamist või mitte, ta veel kaalub, aga kindlasti ei kavatse ta volikogust lahkuda.

"See on isiklik otsus. Ma arvan, et põhiseaduse kohaselt mandaadi teostamine on vaba. Ja Reformierakonna volikogu fraktsiooni juhil (Kristen Michalil - toim) ei peaks olema õigust öelda, kas tema fraktsioonikaaslane võib fraktsiooni kuuluda või kas ta võib üldse volikogus olla. See pole demokraatlik ja liberaalsele erakonnale kohane," sõnas Boroditš.

Ta märkis, et hariduselt juristina saab ta kindlalt öelda, et tal ei ole ka volinikuna jätkates mingit huvide konflikti, millele Michal ERR-ile antud usutluses kolmapäeval viitas.

"Seadusandja volikogu tasandil väga palju kitsendusi teinud pole. Kui me ütleme, et volikogusse ei saa kuuluda inimesed, kes saavad Tallinna linnalt palka või on linnaga lepingulistes suhetes, siis ei saaks volikogusse ju kuuluda näiteks koolidirektorid. Aga neid on volikogus täna nii koalitsiooni kui ka opositsiooni poolelt. Samuti osutab mõni saadik läbi oma ettevõtte linnale teenuseid, aga keegi pole tõstatanud nende puhul huvide konflikti teemat. Minu puhul on tegemist selgelt olukorra ülepolitiseerimisega," hindas Boroditš.

Samas andis ta mõista, et ei pruugi praegu tekkinud õhkkonnas Reformierakonna liikmeks jääda.

"Eks ma pean lähiajal selle otsuse langetama. Pean tõsiselt kaaluma, kas ma tahan jätkata. Täna ma olen Reformierakonna liige, aga isegi kui ma poleks, ei näe ma motiiivi, mis põhjendaks mingi muu erakondliku valiku," sõnas Boroditš.

Deniss Boroditš liitus Reformierakonnaga 12. detsembril 2013. Enne seda kuulus ta kaheksa aastat Keskerakonda. Kolmapäeval sai avalikuks, et Boroditš hakkab Tallinna Linnatranspordi juhina teenima kuus 6500 eurot, mis on suurem palk kui näiteks linnapea Taavi Aasal.

Toimetaja: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: