Michali sõnul oleks Boroditši jätkamine Reformierakonnas olnud võimatu ({{commentsTotal}})

Kristen Michal.
Kristen Michal. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Riigikogust Tallinna Linnatranspordi juhiks suundunud Deniss Boroditš ennetas oma otsusega oma usaldusväärsuse arutelu Reformierakonnas, kuna tema jätkamine erakonnas oleks olnud võimatu, ütles Reformierakonna Tallinna linnavolikogu esimees Kristen Michal.

Michal ütles reedel ERR-ile, et Reformierakonna soovitus Boroditšile on vältida ilmset huvide konflikti ja peatatada oma mandaat munitsipaalettevõtte juhi töö tegemise ajaks. "Väljaastumine on vastus, talle väljapääs aga mitte probleemi lahendus," sõnas Michal.

Ta väitis, et Keskerakond ei järgi põhimõtet, et omad omasid ei kontrolli ja teevad otsuseid huvide konfliktis. "Narva kriminaalasjad on huvidekonflikti ja Keskerakonna värskeim näide ja loodan, et sellest tehakse kiiresti ka järeldused Tallinnas," lausus Michal.

Samal põhjusel, pikalt suure varguskahtlusega nõukogu juhtimine, sealt kõrge tasu saamine ning samal ajal linnavalitsuse kontrolliülesande vormiline, tegelikult keskpärane täitmine oli põhjus, miks kevadel neli erakonda linnapea Taavi Aasale umbusaldust avaldas kevadel.

"Erinevalt ei oleks me kohelnud ka Denissi huvide konfliktis ja meie fraktsioonis jätkamine oleks olnud keeruline, kui mitte võimatu," ütles Michal. "Deniss oleks olnud ka siin pantvangis, kui on opositsioon peab põhjendatult ja linnaelanike huvides olema kriitiline. Väljaastumine on fakt, nagu jätkuv probleem Denissi ja Keskerakondlaste huvidekonfliktist," ütles Michal.

Deniss Boroditš teatas Reformierakonnast lahkumisest 22. augustil. Reformierakond kavatses Boroditši usaldusväärsuse küsimuse arutlusele võtta 29. augusti Tallinna piirkonna juhatuse koosolekul.

"Olen elus alati järginud põhimõtet, et kõike tuleb teha südamega ja jõudu säästmata. Sellest lähtusin ka neil aastail, mil kuulusin Eesti Reformierakonda. Andsin erakonnale endast parima ja erakond andis mulle vastu võimaluse poliitiliseks eneseteostuseks riigikogus ning innustavaks kogemuseks käivitada ning juhtida erakonna Ida-Virumaa organisatsiooni. Ometi küpses minus otsus poliitikast lahkuda ning otsida uusi väljakutseid," kirjutas Boroditš sotsiaalmeedias.

Ta ütles, et kui võitis konkursi linnatranspordi juhatuse esimehe kohale, arvas ta, et see ei kutsu erakonnas esile valulist reaktsiooni, kuid eksis.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: