Tallinna lennujaam kasvatas nii reisija- kui kasuminumbrit

Eestisse tuleb elama rohkem inimesi kui siit lahkub. Tallinna Lennujaam
Eestisse tuleb elama rohkem inimesi kui siit lahkub. Tallinna Lennujaam Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Tallinna lennujaama reisijate arv kasvas esimesel poolaastal võrreldes eelmise aastaga ligi 16 protsenti, lennujaama on läbinud 1,37 miljonit reisijat ehk keskmiselt 7600 reisijat päevas. Aasta esimese kuue kuu kasum oli 3,8 miljonit eurot ehk 10,4 protsenti suurem kui mullu.

Kontserni müügitulu kasvas 12,8 protsenti. Müügitulude kasv on osaliselt mõjutatud reisijate arvu kas­vust ja teiseks ilmastikust. Lennundustulud kasvasid 10,9 protsenti ning mittelennundustulud kasvasid 13,9 protsenti. Kulud kokku kasvasid 10,4 protsenti.

"Kulude tõus on tingitud julgestuskulu kasvust seoses reisijate arvu suu­renemisega, kütuse ja sõidukite kulu kasvust seoses ilmastikuga ning jäätõrjeteenuse nõudluse kasvust aasta esimestel kuudel," selgitas AS Tallinna Lennujaam juhatuse liige Anneli Turkin.

Tööjõukulu kasvas 10,1 protsenti, seal hulgas töötajate arv kontsernis 7,4 protsenti. "Meie tegevus on sesoonne ja töötajate arv suvise lennugraafiku perioo­dil kasvab. Tööjõukulude tõusu mõjutavad ka 2017. aastal läbiviidud töötasude korrigeerimised," lisas Turkin.

Mahukate investeeringute tõttu on ettevõtte põhivara kulum tõusnud 0,5 miljonit eurot ehk 9,7 protsenti.

Võrreldes 2017. aasta lõpu seisuga kasvas ettevõtte bilansimaht 181,4 miljonilt eurolt 184,3 miljo­ni euroni. Põhivara osas on materiaalne põhivara suurenenud 4 miljoni euro võrra seoses parkimismaja ehitusega, mis peab valmima 2018. aasta lõpuks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: