Reisijate rohkus on järjekorrad lennujaama piirikontrollis pikaks venitanud

Foto: ERR

Tallinna lennujaama piirikontrollis on ootejärjekorrad veninud aeg-ajalt juba tunni pikkuseks, sest oluliselt on kasvanud lennureisijate arv ja seda paljuski ka kolmandatest riikidest tulijate osas. Siseministeerium näeb lennujaama probleemi lahendusena piirikontrolli automatiseerimist, sest inimesi politsei- ja piirivalveametil lennujaamale appi juurde anda ei ole.

Neljapäeva keskpäeval maandusid Tallinna lennujaamas väikese vahega lennuk Odessast ja teine Kiievist. Shengeni viisaruumi sisenemisel tekkis piiripunktis tõepoolest klassikaline saba, kuid inimeste pahameel sõltus pigem sellest, milline oli eelnev kogemustepagas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saan vaid öelda, et olen järjekorra lõpus ja oodata tuleb ilmselt kaua," märkis Odessast tulnud Mihhail.

"Mina lendan edasi Hiinasse ja seal on tõesti õudsed järjekorrad. Siin on kõik väga hästi," ütles Kiievist saabunud Oksana.

Tallinna lennujaam aga tahab joonduda pigem heade näidete järgi ja saatis seetõttu siseminister Andres Anveltile kirja, kus palub PPA-l passikontrolli sujuvamaks teenindamiseks ressurssi suurendada.

Kolmandatest riikidest tulijate arv on lennujaamas kasvanud 25 protsenti.

"70 000 lisareisijat, kes tahavad passikontrollist läbi minna - just see on seda järjekorda kasvatanud. Kindlasti uued lennufirmad, Wizzair ja transiitreisijad, sealt on see kasv tulnud," ütles lennujaama reisiterminali juhataja Asko Kivinuk.

"Ma ütleks, et ma tunnen head meelt, et lennujaamal ja lennundusel väga hästi läheb. Planeeringus me kindlasti järgime seda, et oleks mõistlikul arvul inimesi tööl ja proovime võimalikult paindlikult planeerida, et kabiinide täituvus oleks piisav," ütles Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Ivo Utsar.

Ressursi juurdetaotlemist ei pea Utsar hetkeolukorras mõistlikuks, sest rohkem kui poole tunni pikkuseid järjekordi tuleb nädalas ette paaril korral ja seda eelkõige siis, kui lennuplaanis on tekkinud muudatused. Küll aga nähakse lahendust automaatkontrollis.

"Eestil on kindel plaan ja see on ka minu soov kindlasti - järgmise aasta kevad-suveks saada ka lennujaama automaatsed piirikontrolli väravad, mis peaks kindlasti kiirendada reisijate sisenemist riiki," rääkis Utsar.

Eelmisel aastal saadeti lennujaamast vanaduspuhkusele automaatkontrolli värav, sest selle iga oli nii kõrge, et tarkvarauuendusi talle enam ei toodetud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: