Soonvald arvamusfestivalist: sooja ilmaga on sooja õhku niigi palju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmo Soonvald
Urmo Soonvald Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ütles Paides toimuval arvamusfestivalil, et üritus vajab muudatust ja inimesi, kes päriselt püüks head ideed üles korjata ja aidata need ellu viia.

Paidest eetrisse läinud Vikerraadio saates "Rahva teenrid" põhjendas ta, miks meediaväljaanne sel korral oma telgiga väljas pole.

Soonvald kordas oma mullust mõtet, et arvamusfestival iseenesest on väga hea, sest muidu teaksime Paidet vaid perekond Sarapuude kaudu.

"Jah, meid pole sel aastal Paides. Oleme kaalunud seda juba viimased kolm aastat, kas tulla või mitte. Oleme ideoloogilisse ummikusse jõudnud, et miks me siia tuleme? Meil, jumala abiga, on võimalik tänaste ja tulevaste lugejatega suhelda igapäevaselt. Üha rohkem on sellest saanud siin turundusettevõtmine, nii meediaväljaanded kui ka erakonnad teevad siin turundust," põhjendas Soonvald.

Kuigi see pole võimalik, meeldiks Soonvaldile mõttes arvamusfestivali platsipildilt välja võtta need inimesed, kes ei ole esinemas, esinemisega soetud või korraldamas.

"Kui palju jääb neid inimesi, kes tulevad üle Eesti neid debatte kuulama siia? Ma kardan, et neid väga palju pole. See on üks pool," lausus ta.

Teine pool on Soonvaldi sõnul see, et kuue aasta jooksul on kõlanud sadu debatte, aga pole võtta algoritmi mõõtmaks, mis ideedest saanud on.

"Mis on Eesti riigis, Eesti erakondades, Eesti väljaannetes, Eesti inimeste mõttemaailmas muutunud või paremaks läinud?" küsis meediajuht. "See pole kriitika. Kirjeldasin dilemmasid. Loodan, et üritus jätkub, aga see vajab mingit muudatust. Sooja ilmaga on sooja õhku niikuinii palju."

"Mulle meeldiks see, kui oleks keegi inimene või inimesed, kes püüaks igal aastal leida festivalilt kaks-kolm ideed, mis on olulised ja mida püütakse ka ellu viia in corpore. Muidu see jääb jutuks. Kallid sõbrad, juttu on meie ümber tohutult palju," lausus Soonvald.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: