Samost ja Sildam: arvamusfestivalile tuleks särtsu anda

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Paides kuuendat korda toimuv arvamusfestival on mõneti muutunud turundusürituseks ja vajaks pisut raputamist, leidsid pühapäeval Vikerraadios ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam.

Samost märkis, et nädalavahetusel tulid Paide Vallimäel temaga vestlema mitmed inimesed, kes leidsid sama.

"On tekkinud tunne, et see erakordse vaibiga alanud sündmus on ära institutsionaliseeritud. Erinevad asutused on selle ürituse hõivanud," märkis Samost. "Mul on korraldajatele soovitus- üritage leida teemasid ja inimesi, kes eristuvad turunduslikust kontekstist."

Samost nentis, et sellel festivalid polnud erakondadest kohal näiteks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kuna nende hinnangul pole üritusel kohal nende sihtgrupp, samuti on loobunud oma arutelude korraldamisest Ekspress Grupp.

Sildam lisas, et arvamusfestival meenutab tõepoolest turundusüritust. "Kui üritus loodi, siis oli Eestis ja arvamusfestivalil õhustik teistsugune," sõnas Sildam. "Festivalil peaks olema rohkem emotsionaalsust. Näiteks, kui ma seal mullu käisin ega ma vist ei jälginud ühtegi arutelu, vaid vestlesin niisama toredate tuttavatega."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: