Purjus veokijuhi rammitud rongi remont läheb maksma üle kahe miljoni euro ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Keilapildis Instagram

Harjumaal Kulna raudteeülesõidul tänavu talvel purjus veokijuhi poolt puruks sõidetud Elroni reisirongi remont lähem maksma 2,1 miljonit eurot.

"Ega me nüüd detailides ei tea, mis seda nii kulukaks teeb, aga selge on see, et võetakse lahti kõik need kolm rongivagunit. Kõik nad mõõdetakse üle, seal võib olla pisivigastusi, tuleb jõuda nende sisestruktuurideni. Väga suur osa rongist võib-olla tuleb lahti võtta, seal on tehnosüsteeme, mis võivad olla vigastatud, et väline pilt ei anna seda lõplikku õiget järeldust, " rääkis "Aktuaalsele kaamerale" AS Eesti Liinirongid juhatuse esimees Olle Tischler.

Eesti Liinirongidele hüvitab rongi taastamiskulud nii liiklus- kui kaskokindlustus. Ergo kindlustusselts võib aga kulude hüvitamise järel pöörduda kahjunõudega ka õnnetuse põhjustanud juhi poole.

"Purjus juhtimine on igal juhul taunitav . Täiesti kindlasti peab õnnetuse põhjustanud juht arvestama sellega, et kindlustusandjal on õigus tagasi nõuda see väljamakstud hüvitis," ütles kindlustusfirma kahjukäsitluse osakonna juhataja Caterina Lepvalts.

Taastamistööd viivad kahjustada saanud reisirongi rivist välja maksimaalselt 15 kuuks, Elroni juhatuse esimehe sõnul see rongiliiklust aga ei mõjuta. "Me oleme juba täna peaaegu kuus kuud ilma selle rongita olnud ja õnneks elektrirongide park on meil sellise pisikese varuga, et me oleme siiamaani hakkama saanud ja saame ka edaspidi," märkis Tischler. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: