Kulna rongiõnnetuse kahju on 1,2 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õnnetuspaik Kulna ülesõidul
Õnnetuspaik Kulna ülesõidul Autor/allikas: Keilapildis Instagram

Ergo kindlustusseltsi kinnitusel ulatub Kulna raudteeülesõidul juhtunud õnnetuse kahju 1,2 miljoni euroni.

Ergo registreeris veebruaris 2035 kahjukindlustuse juhtumit ning kahjuhüvitisi maksti välja summas 2,3 miljonit eurot. Suurim liikluskindlustuse kahju registreeriti 20. veebruaril kui Harjumaal Keila lähistel Kulna ülesõidul toimus veoauto ja rongi kokkupõrge. Õnnetuse eeldatav kahju on 1,2 miljonit eurot. “26. veebruaril toimus Sakus veel teinegi rongiõnnetus, mille kogukahju jääb 50 000 euro piiresse,” ütles Ergo kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Registreeritud kahjude osas toimus eelmise aasta veebruariga võrreldes kasv kõikides kahjuliikides. Kõige suurem kasv oli ettevõttekindlustuse osas. Liiklus- ja kaskojuhtumite tõusule avaldasid oma mõju keerulisemad ilmastikuolud, kaks rongiõnnetust ja reisikahjudes talvine koolivaheaeg.

“Varakahjude kaks suuremat juhtumit olid seotud laevaveol veekahju saanud veosega, mille eeldatav kahju on ca 100 000 eurot ning Saaremaal täielikult tules hävinenud eluhoonega, mille kahju suurus ületab 50 000 euro piiri,” lisas Lepvalts.

Tänavu 20. veebruaril põrkasid Keila lähedal Kulna raudteeülesõidul kokku Elroni reisirongi ja veoauto, misjärel jooksid rongi kaks vagunit rööbastelt maha. Liiklusõnnetustes sai viga üheksa inimest. Analüüsi tulemusena selgus, et reisirongiga kokku põrganud veoauto juht oli tarvitanud alkoholi, politsei alustas juhtunu üksikasjade väljaselgitamiseks väärteomenetlust.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: