Halvimal juhul peab Elron ostma õnnetuse tõttu uued vagunid

Foto: ERR

Keila lähedal Kulna ülesõidul toimunud raudteeõnnetuse varaline kahju on selgitamisel, kuid halvemal juhul peab Elron ostma uued vagunid, mida tuleks oodata umbes kaks aastat.

"Iseenesest välisel vaatlusel ei olegi vigastused väga suured. Põhiküsimus on selles, kas vagunite kered on sirged. Me väga loodame, et nad on sirged. Vastasel juhul tuleb nad välja vahetada, et ehitada uued vagunid," rääkis Elroni juht Olle Tischler "Aktuaalsele kaamerale".

"Rongide ehitamise ajagraafikuid mõõdetakse aastates. Ei tahaks praegu spekuleerida, aga kui me peame uue vaguni tellima või kaks vagunit, siis me räägime võib-olla kahest aastast," lisas ta.

Kuna üks rong on rivist väljas, sõidab teatud liinidel senise kahe ühendatud rongi asemel üks, mis aga tähendab rahvarohkemaid ronge.

Kiirusepiirang pidanuks olema madalam

Õnnetuspaigas oleks kiirusepiirang pidanud olema madalam, leiab Eesti Raudtee ohutusjuht.

Õnnetuse tagajärjed oleks võinud olla ka tunduvalt kurvemad, sest rong oli läheneva peatuse tõttu jõudnud üksjagu kiirust vähendada ja liikus umbes 60 kilomeetrit tunnis.

Veokijuht, kes teisipäeva hommikul rongile otsa sõitis, oli joobes, ning ülesõidu juures ei olnud näha pidurdusjägi.

Eesti Raudtee teatas pärast õnnetust, et peaaegu kõik ülesõidud Eestis saavad tõkkepuu. Samas viitas Eesti Raudtee ohutusjuht Ivan Kappanen, et Kulna ülesõidul lubatud sõidukiirus on liiga suur, sest see on ohtlik ka siis, kui roolis on kaine juht.

"Kui me sõidame 90 km/h maanteed mööda ja kui autojuht näeb rongi, siis ta pidurdusmaa ei lubagi pidurdada selles ajavahemikus, mis talle jääb. Ta sõidab otsa sellele rongile," lausus Kappanen.

Kolmapäeval tõsteti õnnetusse sattunud rong taas rööbastele, kuid liiklus ilmselt enne neljapäeva ei taastu.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: