Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rohelised kutsusid Herkelit, Talvikut ja Tarandit koos comebacki tegema

Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber.
Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Roheliste erakonna peasekretär Joonas Laks pöördus Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli, erakonnast lahkunud endise esimehe Artur Talviku ning europarlamendi saadiku Indrek Tarandi poole avaliku üleskutsega üheskoos "võimas comeback" teha.

"Indrek, Andres ja Artur, ma palun Teil keskenduda olulisele - Eesti riigi tulevik. Ja polegi nii tähtis kas teete seda Vabaerakonna või Roheliste ridades, aga tuleviku nimel tuleb võidelda!" kirjutas roheliste peasekretär Joonas Laks pressile edastatud avalduses.

"Indrek, Artur, Andres - ärge tülitsege! Tulge meiega ja teeme üheskoos võimsa comebacki!" teatas ta.

Laksi hinnangul elab Vabaerakond läbi aegu, mis rohelistel tuli ületada pärast 2011. aasta avantüüre võimu kontsentreerimisel.

"Sisetülid on igavad. Tegelikult on igav kogu Vabaerakond. TEGELIKULT on igav kogu poliitmaastik (Eesti 200 kaasa arvatud)," kirjutas Laks.

"Kas meil on vaja Eestist teha venelasi kartev, maksudega mängiv, gay'sid ja välismaalasi vihkav, bensiini ja alkoholi liigtarbiv, põlde ja inimesi mürgitav, 19. sajandi tehnoloogial virelev arengumaa või hoopis kaasaegset tehnoloogiat kasutav ning rahva tahte järgi töötav jätkusuutlik ökoriik? Võtke palun hetk selle peale mõtlemiseks," seisab pöördumises.

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ütles teisipäeval ERR-ile, et tema selle erakonna nimekirjas riigikokku ei kandideeri: "Erakond edastab naeruväärseid sõnumeid, on üsna kindel, et mina nende nimekirjas ei kandideeri. See oleks enesetapp."

"Eesti vajab üht poliitilist organisatsiooni, kes teostab rahva tahet," ütles Talvik samas.

Vastuseks ERR-i küsimusele, kes see seltskond võiks olla, kellega Talvik ühineb, ütles ta: "Võib olla see seltskond ühineb minuga."

Indrek Tarand on ametlikult kinnitamata andmeil viimastel päevadel erinevate erakondade esindajatega valimistel kandideerimise üle rääkinud, kuid pole avalikult selle kohta midagi öelnud.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: