Artur Talvik soovib "parteilaste rüüst" vaba liikumist

Artur Talvik
Artur Talvik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonnast lahkunud Artur Talvik hindab roheliste üleskutset koostööd teha, kuid näeb, et ka selle erakonna probleemiks on "parteiline rüü".

"Kallis Joonas Laks, sa räägid õiget juttu. Rahva tahte järgi töötav innovaatiline ja avatud ökoriik oleks ka minu eesmärk," ütles Vabaerakonna endine esimees ja riigikogu liige Artur Talvik roheliste peasekretäri pöördumist kommenteerides ERR-ile.

"Aga selle vahel on üks takistus – partei. Seda saab teha liikumine, mida formaalselt küll nimetatakse erakonnaks, aga kus tagatuba ei tõmba niite, võimu nimel ei manipuleerita ja mille liikmeks ei tulda toiduahela pärast. Kahjuks on see haigus külge jäänud nii Eestimaa Rohelistele kui ka Vabaerakonnale," sõnas Talvik.

"Kui Vabaerakond ja rohelised vabaneksid ennast rüüstavast parteilaste rüüst, võiksid nad üksteist võimendades Eesti poliitikas palju ära teha. Just sellist liikumist on vaja täna teha. Joonas Laks, arutame seda," nõustus Talvit rohelistega asja arutama.

Teisipäeval ütles Talvik ERR-ile, et "Eesti vajab üht poliitilist organisatsiooni, kes teostab rahva tahet". Vastuseks ERR-i küsimusele, kes see seltskond võiks olla, kellega Talvik ühineb, ütles ta: "Võib olla see seltskond ühineb minuga."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: