Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talvik Vabaerakonnas toimuvast: mina nendega koos ei kandideeri

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ei varja oma pahameelt erakonna uue esimehe Andres Herkeli ja tema meeskonna suhtes ning on üsna kindel, et tema erakonna nimekirjas riigikokku ei kandideeri.

"Erakond edestab naeruväärseid sõnumeid, on üsna kindel, et mina nende nimekirjas ei kandideeri. See oleks enesetapp," rääkis Talvik ERR-ile. "Herkel käib ringi ja pasundab täiesti arusaamatut juttu. Mina nende nimekirjas ei kandideeri ja olen selle ka fraktsioonis välja öelnud. Vabaerakond on vaja viia oma lätete juurde tagasi."

"Vabaerakonna päästaks see kui sinna visata granaat ning juurde tuua uusi ja mõistlikke inimesi," oli Talvik emotsionaalne.

Ta väitis, et Herkeli juhtimisel on Vabaerakonnast saanud tavaline partei, kus suur osa seltskonnast lihtsalt muretseb, et saaks riigikogu valimistel nimekirjas hea positsiooni. "Ja Herkel valiti esimeheks, et see koht saada."

Talviku väitel on valed ka poliitilistes ringkondades levivad kuulujutud nagu plaaniks ta koos Indrek Tarandiga Vabaerakonda üle võtta. "See Tarandi nimega Vabaerakonna kontekstis on naeruväärne."

Maikuus toimunud Vabaerakonna juhi valimistel Talvik enam ei kandideerinud ja ta lahkus erakonnast.  

Talvik ütles toona usutluses LP-le, et iseäranis tajus ta sisemist õõnestamist Autorollo küsimuses, kui talle sai selgeks, et Vabaerakonnas on liikmeid, kes sõbrustavad skandaali peategelastega ning soovitasid tal teemat mitte torkida.

"Sa võitled selle kahtlase pulli vastu, mis Autorolloga toimus, ja siis selgub, et sul on erakonnas suhteliselt mõjukate inimeste hulgas neid, kes sellesama Autorollo pundiga - ütlen seda nüüd ülekantud tähenduses - koos saunas käivad," ütles Talvik.

"No sa võitled inimestega, kes sinu arvates käituvad nii, nagu ei tohiks üks poliitik käituda, ja samal ajal su enda erakonnas on inimesi, kes on nende head sõbrad. /---/ Aga kui sellised hakkavad vaikselt sinu vastu töötama, siis on see vastik," selgitas Talvik. "Kui enda pundis on hunt - ja sa esialgu ei taju, kus ja kes täpselt -, siis see on jube vastik."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: