Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suured tee-ehitused püsivad graafikus

Maanteeameti kinnitusel püsivad praegu töös olevad suured tee-ehitusprojektid graafikus.

Eesti suurimad tee-ehitusprojektid on praegu Veneküla lõik ja Karla liiklussõlm Tallinna ringteel, Veskitammi liiklussõlm Tallinna-Pärnu maantee alguses Laagris, Kose-Võõbu lõik Tartu maanteel ning sama maantee Valmaotsa-Kärevere lõigu kolmerajaliseks ehitamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maanteeameti kinnitusel on kõik need ehitustööd graafikus. Karla liiklussõlmega ollakse isegi graafikust ees ja see peaks saama avatud aasta lõpuks.

"Veskitammi sõlme tööd on samuti graafikus, nende tööde tähtaeg on järgmine aasta. Ardu-Kose-Võõbu on ka graafikus, et 2020 lõpus see liiklusele avada. Valmaotsa-Kärevere lõigul peaks olema selle aasta lõpuks tööd valmis," selgitas maanteeameti Põhja regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Tükk.

Järgmisest aastast lähevad käiku juba uued tee-ehitusprojektid.

"Järgmine aasta, kui kõik läheb plaani kohaselt, tahaks alustada Väo liiklussõlme ehitusega. Samuti, kui viimased asjaajamised saavad tehtud, tahaks alustada Kernu ümbersõidu ehitusega. Järgmise aasta alguses või hooaja alguses peaks Pikknurme-Puurmanni lõigul alustatama järgmise 2+1 lõigu ehitusega," rääkis Tükk.

Samuti ootab oma järjekorda Tallinna ringtee Luige-Saku vaheline lõik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: