Riigiteede remondiks eraldatav raha väheneb ({{commentsTotal}})

Teetöödest tingitud liikluskorralduse muutused Kanamal
Teetöödest tingitud liikluskorralduse muutused Kanamal Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Võrreldes 2016. aastal uuendatud teehoiukavaga, on järgmises kavas 2019. aastaks teedevõrgu säilitamisse planeeritud summad vähenenud 14 miljoni euro võtta. Kui võrrelda seda 2014. aastal planeeritud summadega, on kärbe 40 miljonit eurot, kirjutab Postimees.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles ajalehele sellist rahajaotust põhjendades, et Eesti liikluse olukorda vaadates peab rõhk olema liiklusohutusel ja selle aluseks on eelkõige teedevõrgu arendamine.

"Sealhulgas kruusateedele katete ehitamine, liiklusohtlike kohtade ümberehitamine ja uute, ohutumate teelõikude väljaehitamine," loetles ta.

Teehoiukavas kuulub mainitu teedevõrgu arendamise alla. Teede säilitamine kannatab aga juba aastaid, praegu kehtiv teehoiukava aastateks 2014–2020 on läbi teinud mitu muutust.

Kava võeti vastu 2013. aastal ja tehti ringi juba 2014. aasta detsembris. Selle muudatuse järel planeeris toona Reformierakonna juhitud valitsus, et 2019. aastal peaks teedevõrgu säilitamisele kuluma 182 miljonit eurot, 2020. aastal juba 203 miljonit eurot.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: