Trump süüdistas Hiinat katsetes sekkuda USA vahevalimistesse

Foto: Nicholas Kamm/AFP/Scanpix

USA president Donald Trump süüdistas kolmapäeval Hiinat tema Vabariiklikule parteile vastutöötamises enne eelseisvaid kongressi vahevalimisi, heites Pekingile otsesõnu ette valimisprotsessi sekkumist.

"Kahjuks oleme avastanud, et Hiina on püüdnud sekkuda meie novembrikuistesse valimistesse minu valitsuse vastu," lausus Trump ÜRO Julgeolekunõukogu istungil, mis on pühendatud massihävitusrelvade leviku tõkestamisele.

"Nad ei taha, et mina või meie võidaksime, sest ma olen esimene president, kes on Hiinale kaubanduse alal väljakutse esitanud," lausus ta.

Esmaspäeval jõustus USA 10-protsendine imporditoll 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele. Hiina lubas USA tariifidele vastata alates esmaspäevast tariifidega 60 miljardi väärtuses USA kaupadele, mis tõstaks tariifide all oleva USA impordi kogusumma 110 miljardi dollarini.

USA ametnikud on väitnud, et Hiina on vastutariifidega võtnud sihikule nendes Ühendriikide osariikides toodetavad kaubad, mille elanikud toetavad Trumpi ja vabariiklasi.

Hiina on eitanud Ühendriikide valimistesse sekkumist. "Kõik, kel on mingitki aimu Hiina diplomaatiast, teavad, et me ei sekku teiste riikide siseasjadesse," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang eelmisel nädalal.

Kongressi vahevalimised, mille käigus valitakse ümber terve 435-kohaline esindajatekoja ja kolmandik senatist, peetakse 6. novembril. Praegu on vabariiklastel mõlemas kojas enamus.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: