X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Statistikaamet andmetel vabade töökohtade arv tänavu suurenes

Metsä Woodi Pärnu tehas. Illustreeriv foto.
Metsä Woodi Pärnu tehas. Illustreeriv foto. Autor/allikas: Metsä Wood

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli käesoleva aasta teises kvartalis ligi 11 400 vaba ametikohta, teatas statistikaamet.

Võrreldes eelmise kvartaliga kasvas vabade ametikohtade arv kaheksa protsenti ent vähenes 2017. aasta teise kvartaliga võrreldes viis protsenti. Vabade ametikohtade arv on olnud üle 10 000 alates 2017. aasta I kvartalist.

Ametikohtade koguarv, vabad ja hõivatud ametikohad kokku, oli teises kvartalis 602 200, mis on eelmise kvartaliga võrreldes ühe protsendi võrra enam.

Ametikohtade koguarvus on jätkuvalt suurim töötleva tööstuste (18 protsenti), kaubanduse (15 protsenti) ja hariduse (10 protsenti) tegevusala osatähtsus.

Töötlev tööstus ja kaubandus on ka Eesti suurimad tööpakkujad – vabade ametikohtade arv oli vaadeldud perioodil neis sektoreis kõige suurem (vastavalt 1810 ja 1750 kohta). Vabade ametikohtade arvu poolest järgnes tänavu teises kvartalis eelnimetatud tegevusaladele hariduse tegevusala, 1100 kohta.

Kõrgeim vabade ametikohtade määr oli teises kvartalis finants- ja kindlustustegevuses (4,7 protsenti) ning haldus ja abitegevuses (3 protsenti). Madalaim oli vabade ametikohtade määr kinnisvaraalases tegevuses (0,2 protsenti) ja mäetööstuses (0,4 protsenti).

Enamik vabadest ametikohtadest asusid jätkuvalt Harju maakonnas (67 protsenti, sealhulgas Tallinnas (55 protsenti). Järgnesid Tartu maakond (11 protsenti) ning Ida-Viru ja Pärnu maakond (kummaski 5 protsenti). Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Lääne (3,2%) ja Põlva maakonnas (2,4 protsenti), madalaim aga Hiiu maakonnas (0,5 protsenti).

Riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes oli vabade ametikohtade määr kaks protsenti ning Eesti eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes 1,5 protsenti.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööjõu käive (tööle võetud ja töölt lahkunud töötajate arv kokku) oli tänavu teises kvartalis ligi 113 500, mis oli eelmise kvartaliga võrreldes 25 protsenti suurem ning eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 20 protsenti suurem.

Tööjõu käive suurenes eelmise kvartaliga võrreldes kõige enam mäetööstuses ning vähenes vaid kutse-, teadus- ja tehnikalases tegevuses. Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arv oli selle aasta teise kvartalis endiselt suurim hulgi- ja jaekaubanduses, töötlevas tööstuses ja ehituses, teatas statistikaamet.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: