Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratase toetus on Keskerakonnast suurem, Kallasel jääb erakonnale alla

Kaja Kallas saates
Kaja Kallas saates "Otse uudistemajast". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaministriametit pidava Keskerakonna esimehe Jüri Ratase isiklik populaarsus on 32 protsendiga suurem kui tema erakonnal, samas kui opositsioonilise Reformierakonna juhi Kaja Kallase toetus jääb erakonna omale alla, näitab Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlus.

Värske uuringu järgi, milles inimestel paluti nimetada kõige sobivam peaminister, toetab Ratast 32 ja Kallast 17 protsenti valijatest, kirjutab ajaleht.

Aasta alguses oli Kallase ja Ratase jõudude vahekord vastupidine.

Näiteks märtsis toetas Kallast 28 ja Ratast kõigest 21 protsenti küsitletud valimisealistest kodanikest. Veel juunis võrdset toetust pälvinud suurparteide juhtide teed läksid alates augustist lahku - Ratas tõuseb, Kallase toetus on märgatavalt vähenenud.

Kallase toetus kahaneb ka Reformierakonna valijate seas. Kui veel augustis kujutles 62 protsenti oravapartei toetajaid Kallast peaministrina, siis nüüd on see näitaja taandunud 51 protsendile. Ka Reformierakonna valijad toetavad järjest rohkem Ratast. Neid on varasema 13 protsendi asemel juba 18 protsenti.

Ratas on soosituim kandidaat peaaegu kõigis vastanute gruppides. Kallas edestab Ratast vaid kõige jõukamate vastajate seas, kes on olnud ka traditsioonilised Reformierakonna valijad.

EKRE esimehe Mart Helme toetus on üheksa protsenti, mis on ligi poole vähem kui tema juhitaval erakonnal (17 protsenti). SDE juhi Jevgeni Ossinovski toetus peaministrikandidaadina on kolm protsenti erakonna 12 vastu.

Erakondade toetus 

Oktoobris kasvas enim toetus valimisvõidu nimel konkureerivatele Keskerakonnale ja Reformierakonnale, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale hääle 30 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui septembris. Reformierakonda toetas oktoobris 28 protsenti, mis on ühe protsendipunkti võrra enam kui septembris.

Kolmandal kohal püsib turvaliselt EKRE 17 protsendiga ning neljandal Sotsiaaldemokraatlik erakond 12 protsendiga. EKRE toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud, sotsiaaldemokraatide oma langes kahe protsendipunkti võrra.

Isamaa suutis oktoobrikuises küsitluses valimiskünnise alistada ning nende poolt hääletaks viis protsenti valijatest.

Kuigi Vabaerakond vahetas oma esimeest, ei kajastu see toetusnumbrites. Kaul Nurme juhitavat Vabaerakonda toetas oktoobris kaks protsenti, mis on sama suur näitaja kui Andres Herkeli juhtimise viimasel kuul septembris.

Kaks protsenti toetust kogusid ka parlamendivälised Rohelised.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: