Keskerakonna toetus vene valijate seas pööras taas kasvule

Keskerakonna kongress Pärnus
Keskerakonna kongress Pärnus Autor/allikas: Ernest Bondarenko/Keskerakond

Kui septembris langes Keskerakonna toetus venekeelsete valijate seas viimaste aastate madalaimale tasemele ehk 65 protsendile, siis oktoobris tõusis see tagasi 74 protsendile. Toetus taastus ka Ida-Virumaal.

Kui vahepeal vähenes Keskerakonna toetus venekeelsete valijate seas, siis värske küsitluse kohaselt on see taas tõusule pööranud ja kerkinud üle 70 protsendi. Kivirähk märkis, et ilmselt on Keskerakond teinud selle nimel konkreetseid pingutusi, et Narva ajutisest segadusest vene valijate seas üle saada.

"Yana Toom on rohkem sõna võtnud, Mihhail Kõlvart pildis olnud. Oluline on see, et Keskerakonnal on iga küsitlusega kasvanud paari protsendi võrra ka eestlaste toetus. Hetkel on neil eestlaste hulgas sama suur toetus kui EKRE-l," tõi ta välja.

Sotsiaaldemokraatide toetus kukkus kahe protsendi võrra, kuid Kivirähk tõi välja, et kaks protsenti on veapiir ja sotside seis on mõnevõrra parem kui kevadel.

"Ju nad pole nii selgelt pildil olnud, aga selle uuringu puhul tõstaksin esile, et nad on ainus erakond, kelle toetus eesti- ja venekeelsete valijate hulgas on võrdne," sõnas ta. "Kui Keskerakonnal on vene valijate hulgas selgelt suurem toetus ja teistel on valdavalt eesti valijad, siis sotsid saavad mõlemalt valijagrupilt võrdselt hääli."

Samas kasvab pidevalt inimeste vastuseis EKRE suhtes - Kivirähu sõnul on EKRE nagu uus Keskerakond, keda mõned armastavad, aga väga paljud vihkavad.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: