Karnau: Keskerakond võtab sammhaaval sisse Reformierakonna positsioone

Foto: Ernest Bondarenko/Keskerakond

Keskerakonna esimees Jüri Ratas on peaministri rolliga väga hästi hakkama saanud ja üle võtnud reformierakondliku retoorika eelarvetasakaalust ja vastutustundlikkusest ning tema erakond on sammhaaval võtmas sisse Reformierakonna positsioone - järelikult ka valijaid, ütles ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Karnau rääkis, et riigieelarve debati ajal on Reformierakon rünnanud Keskerakonna juhitavat valitsust, nagu see teeks liiga lõtva riigieelarvet.

"Minu meelest on Jüri Ratas, vastupidi, selle rolliga väga hästi hakkama saanud. Ta on üle võtnud reformierakondliku retoorika, kus räägitakse eelarvetasakaalust, vastutustundlikkusest, laenude võtmise vältimisest. Ka selles punktis minu meelest vaikselt, sammhaaval on Keskerakond võtmas sisse Reformierakonna positsioone ja oletan, et järelikult siis ka valijaid," lausus ta.

"Lõppude lõpuks pole vahet, et kui valija jaoks on tähtis eelarvetasakaal, siis palun väga, valime siis Jüri Ratase, sest Ratas on täpselt samal positsioonil. Kui valijale on tähtsad peretoetused, siis palun väga - valime Keskerakonna, sest ka nemad pakuvad suuri peretoetusi, nagu ka Reformierakond siiani on pakkunud. Ja palun väga, kui teile on tähtis näiteks riigiettevõtete erastamine, valime Keskerakonna, sest Keskerakond just äsja viis vähemusosaluse Tallinna Sadamast väga edukalt börsile," selgitas Karnau valijate võimalikke mõttekäike.

Ta märkis, et seega pole Ratas võtnud Keskerakonnas üle mitte ainult Edgar Savisaare positsiooni, vaid on üle võtmas ka Reformierakonna positsiooni.

"Minu arust on see ilus ja tugev algus järgmisele pikale valitsemisperioodile," tõdes Karnau.

Teine saatejuht Ahto Lobjakas oli Karnauga nõus ja ütles, et Ratas on peaministri rolli väga hästi sisse elanud ning opositsiooni poolt vaadates on asi ohtlik.

"Ta on teinud selle rolli enda omaks viisil ,mida Edgar Savisaar kunagi ei saanud teha ega poleks ka suutnud teha. /.../ Ta on tõesti püham kui reformierakondlik paavst ja mitte ainult popuilistlike lubadustega," lausus ta.

Lobjakas tõi välja, et eelarve on tasakaalus ja kaitse-eelarve läbi aegade kõrgeim. Kolmanda olulise nüansina, mis praegu Kallasele ja Reformierakonnale probleemiks on, nimetas ta EKRE-küsimust.

"Keskerakond ei karda üle võtta Reformierakonna veel paari aasta tagust väga tugevat kalduvust nihutada ennast paremale. Keskerakond semmib edukalt ja enesekindlalt EKRE-ga, teades, et neil on võimalik teha korraga kaht asja - semmida EKRE-ga ja ikka ka võtta hääli keskelt ja vasakult. Minu arust see on päris geniaalne," ütles Lobjakas. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: