Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaja Kallas: peaminister ei peaks tahtma kõigile meeldida

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallas märkis, et peaminister ei peaks püüdma kõigile meeldida, sest vastasel juhul ei teeks ta mitte midagi.

Oktoobris selgus arvamusuuringust, et Keskerakonna esimehe Jüri Ratase isiklik populaarsus on suurem kui tema erakonnal, kuid Kaja Kallase toetus Reformierakonna juhina jääb partei omale alla. Kallase hinnangul oli see, et tema populaarsus oli partei juhiks saades esialgu erakordselt kõrge, anomaalia.

"Populaarsus tähendab ju seda, et sa tahad kõigile meeldida. Minu jaoks tegelikult peaminister ei peaks tahtma kõigile meeldida, vaid peaminister peaks tahtma teha õigeid otsuseid ja otsused on väga tihti ebapopulaarsed," rääkis Kallas ETV saates "Esimene stuudio".

Kallas selgitas, et ametisoleva peaministri otsused alati ühele osale inimestest meeldivad ja teisele osale ei meeldi.

"Kui sa nüüd tahad kõigile meeldida, siis mida sa teed? Sa ei tee mitte midagi sellepärast, et siis sa saad olla populaarne. Ja praegune valitsus on viinud selle mitte midagi tegemise tõelisele uuele tasemele, seetõttu ka peaminister saab olla nii populaarne," rääkis ta.

"Kui vaadata meie valitsusi, mis meie valitsustest on ajalukku jäänud - vanemahüvitis, mida kõik kiidavad tegelikult, vanemahüvitise süsteem, mis on Euroopas unikaalne, ka ettevõtete tulumaksu kaotamine reinvesteeritud kasumilt, mis on toonud meile palju investeeringuid ja andnud konkurentsieelise teiste riikide ees -, siis mis jääb maha praegusest valitsusest? Ajalukku?" küsis Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: