"Rahva teenrid": erakond ei tundu olevat 100 protsenti Kaja Kallase selja taga

Foto: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonnast pole tulnud selget sõnumit, et erakond on sada protsenti esimees Kaja Kallase selja taga, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Saatejuht Mirko Ojakivi ütles, et Reformierakonnal on suur probleem: Kaja Kallas kaotab kuust kuusse populaarsust ning viimase kuuga kadus kuue protsendi valijate toetus.

"Eestis küll peaministrit ei valita, aga see tõenäoliselt näitab, kui suurt massi erakonna esimees kõnetab. Teiseks on Reformierakonna enda valijad kaotamas usku Kallasesse. See näitab, et Reformierakonnal on probleem. Ma ei ütleks, et see probleem on Kallas, pigem see, et nende esimees ei ole millegagi pildis, tal pole teemasid, millega uudistesse pääseda," rääkis ta.

Ojakivi lisas, et teemad on samal ajal Jürgen Ligil, Kristen MIchalil ja Taavi Rõivaselgi, aga Kallasel puudub praegu side meie igapäevaeluga.

Neeme Korv Postimehest märkis, et peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on suur ja tugev selge häälega mees ning nüüd juba mõnd aega peaminister olnuna saanud lahti esialgsest kohmetusest.

"Ta on õppinud olema peaminister ja kindlasti on tal selles suhtes ka positiivne tuul purjedes," sõnas Korv ja lisas, et Kallas on tulnud Brüsselist ning kirjalikult oma arvamust päris hästi väljandanud, kuid avalikes esinemistes on puudu jäänud enesekindlusest,

Samas usub Korv, et Reformierakonna valija on seda tüüpi, kes tuleb valima, erinevalt näiteks sotsiaaldemokraatidest, kelle toetajad valimispäeval väga aktiivselt ei käitu.

"Jään pigem selle poole, et isegi kui Eesti 200 tuleb üle künnise, on Reformierakonna valimisvõit võimalik, aga see ei tähenda, et Reformierakond oleks valitsuse moodustaja," tõdes ta.

Peeter Helme ERR-ist märkis, et Kallasega käib kaasas veel üks taak: nimelt pole Reformierakonnast tulnud selget sõnumit, et ollakse sada protsenti tema selja taga. "Sellest ajast, kui ta esimeheks valiti, on aeg-ajalt ikka tuldud välja selliste sõnumitega, nagu kogu erakond ei toetaks teda," lausus Helme.

Sellega olid nõus ka Korv ja Ojakivi.

"Tegelikult prooviti näidata, et ollakse üksmeelsed," ütles Ojakivi, kuid tõi välja, et näiteks Imre Sooäär ja Andrei Korobeinik - kaks potentsiaalset kandidaati - ei soovinud Reformierakonnaga jätkata, sest kas pettusid oma positsioonis erakonnas või ei kuulatud nende mõtteid.

"Reformierakond peaks olema usutav seal, kus ta on alati usutav olnud - rahandus- ja maksuküsimustes," sõnas Helme vastuseks küsimusele, millega saaks Kallas Ratasest erineda ja usutavana mõjuda.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: