Täisnimekiri: fraktsioonid jagavad katuserahana 6,5 miljonit eurot

Foto: ERR

ERR.ee avaldab, kuidas jagavad parlamendierakonnad 2019. aasta riigieelarves nn katuseraha.

Keskerakond jagab katuserahaks 2,2 miljonit eurot, Isamaa 1,86 miljonit ning sotsiaaldemokraadid 1,94 miljonit eurot.

Isamaalt saab toetust näiteks Kaitseuuringute keskus, Tõnissoni Instituut samuti kogudused. Toetust antakse ka leiva-ahju soetamiseks ja Pätsi muuseumile.

"See on ju parlamendisaadikutele läbi aasta töö, kus suheldakse erinevate sihtrühmadega ja organisatsioonidega, kust need murekohad tekivad. Sealt läbi need saadikud sellised muudatusettepanekud esitavad ja nii ta läbi fraktsiooni eelarve menetlusse läheb," selgitas fraktsiooni aseesimees Priit Sibul "Aktuaalsele kaamerale".

Opositsiooniline EKRE jagab 300 000 ning Vabaerakond 227 000.

Reformierakond loobus katuserahast. Fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles ERR-ile, et tajub sellist rahajagamist puhtakujulise korruptsioonina, kus puudub seos arengukavadega ning konkursid, riigihanked ja tasuvusanalüüsid.

"Kõik senised head tavad on kõrvale jäetud ja asi selle poolest häbitu, et raha jagatakse iseendaga seotud objektidele ja ühingutele," lisas ta.

Rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles, et võimaluse kasutada regionaalinvesteeringuid said ka fraktsioonidesse mitte kuuluvad riigikogu liikmed. Komisjonis lähevad ettepanekud hääletusele paketina.

"Kui keegi komisjoni liikmetest soovib konkreetset investeeringut täiendavalt arutada, siis see ka toimub. Aga esialgu on olnud eelmistel aastatel - kui palju ma mäletan - niiviisi, et need muudatusettepanekud, mis tulevad fraktsioonidest kas võetakse paketina vastu või mitte," rääkis Stalnuhhin.

 

 

Toimetaja: Priit Luts, Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: