Korv: katuserahasid jagati seekord nii, nagu homset enam ei tuleks

Foto: ERR

Katuserahad on poliitilise kultuuri teema, kuid seekord jagati neid nii, nagu homset enam ei tuleks, rääkis Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Korv ütles, et üldiselt seekordne riigieelarve üllatusi ei valmistanud. Katuserahade jagamine tõi talle aga meelde selle, kuidas riigipead Lennart Meri ja Arnold Rüütel oma viimasel ametiaastal sadade kaupa teenetemärke jagasid.

"See on küll nii jagatud seekord, nagu homset enam ei tuleks," ütles ta katuserahade kohta. "Siin võib tuua igasugu huvitavaid konstruktsioone, regionaalarengu edendamisest ja ma ei tea, mida kõike rääkida, aga tegelikult on see ikkagi valimiste-eelne rahajaotus."

Korv lisas, et ta on täiesti seda meelt, et õigusriigis ei tohiks seda raha jaotada mitte sellisel moel, mis näiteks kohaliku omavalitsuse tasandil võiks otseselt viidata korruptsioonijuhtumile.

Ajakirjanik Merilin Pärli märkis, et näiteid MTÜ-dest, mis saavad raha puhtalt selle alusel, et nende juhatusse kuulub üks või mitu selle erakonna liiget, on kuhjaga.

"Ma ei näe, et see oleks kuidagi ausam tegevus kui kuidagi munitsipaallehtede väljaandmisel oma erakonna kiitmine," lausus ta. "Hästi tore on maksumaksja raha jagada ja siis pärast seda enda arvele kirjutada, et vaadake, meie aitasime siin kogukonna arengule kaasa."

Saatejuht Taavi Eilat leidis, et eelarvest mingitesse projektidesse otsefinantseeringute tegemine pole iseenesest halb, aga peaks olema arusaadav, mille alusel neid tehakse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: