X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei saab ööpäevas 40 kõnet perevägivalla kohta

Politsei saab päevas 40 kõnet perevägivalla kohta, kuid pühade ajal suureneb vägivallajuhtumite arv oluliselt.

Tulevast aastast saab vägivallamurega lisaks politseile ööpäevaringselt pöörduda ka ohvriabi poole ja tööle hakkab nende kriisiabi telefon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sel aastal teavitati politsei- ja piirivalveametit perevägivallast 14 300 korda, millest 3708-l korral alustati kriminaalmenetlust.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ütles, et ööpäevas keskmiselt 40 teadet, millest väljakutseid on umbes 30.

"Kui me räägime siin pühadest, siis viimaste aegade andmed näitavad, et kuskil kolmandiku võrra see väljakutsete arv suureneb ehk keskeltläbi oli eelmisel aastal 65 väljakutset ööpäevas pühade ajal," ütles ta.

Vägivallast teatavad üha sagedamini naabrid või kõrvalised isikud, kes on kuulnud kisa ja nuttu või kahtlustavad vägivallatsemist.

Aas soovitab vägivallakahtlustest politseid teavitada ka siis, kui pole täpselt teada, mis näiteks naaberkorteris toimub,

Kui on toime pandud kuritegu, peetakse vägivallatseja kuni 48-ks tunniks kinni, et otsustada, kas taotleda vahistamist.

Võimalik on kehtestada viibimiskeeld või viia vägivallatseja kainenema. Vägivalla tõestamiseks on politseil mitmeid vahendeid, näiteks vormikaamera, millega on võimalik olukorda salvestada, et salvestist tõendina kasutada. Tuge ja nõustamist pakub aga ohvriabi.

Tuleva aasta algusest saab abi otsida helistades ööpäevaringselt ohvriabi kriisiliinile, et rääkida oma või lähedaste murest, seda võib teha ka anonüümselt.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: