Mait Palts: võõrtööjõu kvoodi tõstmine kolm korda poleks Eesti jaoks talumatu

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts Autor/allikas: ERR

Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul toob madal võõrtööjõu kvoot paratamatult kaasa skeemitamise, sest ettevõtted üritavad tööjõupuudusega hakkama saada.

"Praegune võõrtööjõu palkamise süsteem on väga paljude jaoks probleeme tekitav ehk pikaajaliselt ei saa töötajat täna üldse palgata, sest kvoot on täis juba aasta esimeses pooles. Paratamatult levivad turul ka skeemid, mis üritavad selle olukorraga kuidagi hakkama saada, aga paraku ei ole muud võimalust, kui teha seda mitteametlikult," ütles Palts Ärilehele.

Ta märkis, et ei saa öelda nagu oleks ümbrikupalgad võõrtöötajate seas rohkem levinud kui kohalike. Palts sõnas, et tuleks luua aus ja mõistupärane võimalus töötajaid palgata, mis tähendaks kvoodi suurendamist.

Alates 2015. aastast on sisserände piirarv olnud 1300 ringis. "See on ilmselgelt vähe. Kui me tõstaks seda kolm korda ehk 3000-4000ni, siis Eesti jaoks ei oleks see talumatu number," ütles Palts.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: