Neljapäev toob tuisku, tuuleiilid vaibuvad sama päeva õhtuks

Foto: Merilin Pärli/ERR

Ahvenamaa lähistel mõõdeti põhjatuule puhanguid kolmapäeva varahommikul üle 40 m/s ning üksiklained tõusid merel üle kümne meetri. Eesti looderannikul ulatusid iilid hommikul 30 m/s, samal ajal oli pöörise keskme lähedal Eesti kaguosas ilm vaikne. Päeval liikus tsüklon edasi lõuna-kagu suunas ja Iilid tõusid ka sisemaal üle 15 m/s. Tormituul kandis meile põhjast kiirelt külma õhu: muutis saju kõikjal valgeks ning ilma tuisuseks.

Neljapäeval liigub äge madalrõhkkond Valgevene-Vene piirile. Põhiline sadu nihkub Ida-Eesti kohale. Lääne-Eestis muudab samal ajal taeva klaarimaks Briti saartelt Läänemerele laienev kõrgrõhuala. Põhjatuul püsib öösel tormine, päeval nõrgeneb järk-järgult, kuid on piisavalt tugev, et põhjustada pinnatuisku. Külma ja kõledust tuleb juurde.

Eeloleval ööl on lumehooge peamiselt Eesti kesk- ja idaosas. On tuisku ja tuul puhub põhjast iiliti 17, rannikul kuni 23 m/s.

Hommikul sajab Eesti idaosas hooti lund ning tuiskab, Lääne-Eestis on ilm kuiv, aga esineb on pinnatuisku. Tuul puhub põhjast iiliti 15, rannikul kuni 20 m/s.

Päev on Lääne-Eestis selgem ja sajuta, idas on lumehooge vähe, aga mitmel pool esineb pinnatuisku. Puhub põhjatuul iiliti 12, rannikul kuni 18 m/s, õhtuks tuul nõrgeneb. Külma on terve ööpäeva jooksul 3 kuni 8 kraadi.

Reedene öö algab kargelt, kuid õige varsti saabub loodest uus tsüklon, mille sajuala levib hommikuks üle maa. Sajab lund ja tuiskab, Lääne-Eestis muutub sadu päeval vesiseks ning teedele tekib jäide. Sisealadel on öösel külma alla 10 kraadi, hommikul õhk soojeneb ning Lääne-Eestis valitsevad päeval plusskraadid, ida pool on külma viie kraadi ringis.

Laupäeval liigub madalrõhkkond üle Eesti lõunasse: puhanguline tuul pöördub põhja ja kirdesse ning toob uue külma. Sadu muutub lumeks ja harveneb päeval. Ida-Eestis püsivad miinuskraadid ööpäevaringselt, Lääne-Eestisse naasevad miinuskraadid hommikul.

Pühapäeval peaks saabuma kõrgrõhkkond, mis annab puhkust sajust kui ka tuulest. Õhk on karge.

Uus nädal tervitab aga juba järgmise sajuse madalrõhkkonnaga.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: