Kõlvart ja Toom ihkavad ministriportfelli

Mihhail Kõlvart ja Yana Toom
Mihhail Kõlvart ja Yana Toom Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakondlasest Tallinna volikogu esimees Mihhail Kõlvart ning tema parteikaaslasest europarlamendi saadik Yana Toom on valmis oma senise töö jätma, kui neil avaneb võimalus saada pärast riigikogu valimisi valitsusse.

Võttes arvesse Kõlvarti varasemaid häältesaake ning asjaolu, et ta on kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonna esinumber ning partei üldnimekirjas 3. kohal, on talle riigikogu koht sisuliselt garanteeritud.

Riigikokku mineku osas oli Kõlvart intervjuus ERR-ile skeptiline, öeldes, et ihkab pigem täidesaatvat võimu. Riigitüüri juures tähendab see valitsuse liikmeks olekut.

"Poliitikas nagu spordiski võetakse otsused vastu mitte enne võistlusi või valimisi, vaid pärast neid ja sepärast on sellest praegu vara rääkida. Seda enam, et see ei sõltu ainult minu isiklikust tulemusest, vaid ka partei tulemusest. Kas partei suudab valimised võita ja valitsuse moodustada või jääb opositsiooni," ütles Kõlvart.

"Minu jaoks on poliitikas väga tähtis, et mu töö oleks seotud eesmärkidega, mida on võimalik saavutada. Ma näeksin end sellisel kohal, kus mul oleks võimalik efektiivselt oma potentsiaali realiseerida - eelkõige täidesaatva võimu juures," lisas Kõlvart.

Üldnimekirjas 6. positsioonil olev europarlamendi saadik Yana Toom ütles otse, et riigikokku ta kindlasti ei lähe, kuid kui avaneb võimalus, siis valitsuse liikmeks sooviks ta kindlasti.

"Enne on vaja valimised võita ja siis juba võitja positsioonilt pidada koalitsioonikõnelusi. Üks asi on minna valitsusse tagaukse kaudu, nagu me tegime kaks aastat tagasi ning teine asi on võita valimised," ütles Yana Toom.

Toom ütles naljaga pooleks, et ta võiks vajadusel olla isegi põllumajandusminister.

"Mina isegi võiksin olla põllumajandusminister, kuid ma usun, et põllumajanduses minu üle ei rõõmustataks," tõdes ta.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i venekeelsed raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: