Anton Ger: palusin Anvelti abi, kui politseinikud nõudsid raha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siseminister Andres Anvelt ametist lahkumisest rääkimas.
Siseminister Andres Anvelt ametist lahkumisest rääkimas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Siseminister Andres Anvelti lahkumisega meedias seostatud ettevõtja Anton Ger ütles usutluses Õhtulehele, et palus aastate eest Anveltilt abi, kui ta oli rahapesu andmebüroo uurimise all ja politseinikud tahtsid talt raha saada.

"Ta ei olnud seotud rahapesuga. Ta üldse ei aidanud mind, ma ise palusin tema abi," rääkis Ger Õhtulehele. "Üks asi oli, kui politseinikud tahtsid minult raha saada. Siis ma küsisin, mis ma pean sellega tegema, ja ta soovitas pöörduda kaposse."

Ajaleht küsis täpsustuseks: mis mõttes soovis politsei raha? "Kui mul olid probleemid rahapesubürooga, siis nad palusid minult raha. Ma ei olnud sellega nõus ja pöördusin kaposse," vastas Ger.

Ilmselt on jutt aastatest 2010-2013, kui Anvelt ei olnud veel siseminister.

Ger ütles Õhtulehele, et on Anvelti ametist lahkumise suhtes tekkinud kahtlusi kajastanud Eesti Ekspressi lugu lugenud, kuid seal esitatu ei vasta tõele. 

Eesti Ekspress kirjutas, et siseminister Anvelti ootamatu tagasiastumise ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast lahkumise põhjuseks toodud mure tervise pärast võis olla ettekääne ning tegelikuks valitsusest ja erakonnast lahkumise põhjuseks olid kahtlusi äratavalt tihedad suhted rahapesu andmebüroo uurimise all olnud Anton Geriga.

Anvelt ise lükkas väited tagasi. Ta ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et lisaks tervislikele põhjustele sai tal poliitikast kõrini.

"Olen ikka aidanud inimesi. Sama ärimees, kes on seal põhjuseks toodud, sai riigikohtus positiivse lahendi. Ta mõisteti õigeks oma asja eest," selgitas Anvelt suhteid Geriga.

Anvelt eitas ka oletust nagu oleks ta siseministrina kellelegi riigisaladusega kaetud infot avaldanud: "Kui on selline asi, nagu riigisaladus, siis selle väljalobisemine toob kaasa kriminaalkaristuse. Mina ei ole ühtegi riigisaladust välja lobisenud. Selle peale peaks vastama kaitsepolitsei peadirektor, kas ma olen midagi sellist teinud."

Allikas: Õhtuleht, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: