Anvelti lahkumisele eelnenud õiguskomisjoni istungil kõlasid laussüüdistused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õiguskomisjon
Õiguskomisjon Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäevane Eesti Ekspress kirjutas, et 19. novembril ehk üks päev enne Anvelti ootamatut tagasiastumisteadet esines riigikogu õiguskomisjoni ees endine politseinik ja rahapesu andmebüroo analüüsitalitust juhtinud Aivar ­Orukask. Mitu komisjoni liiget meenutab seda kui laussüüdistuste laviini politseinike, poliitikute ja prokuratuuri töötajate aadressil.

Protokoll sellest kinnisest koosolekust on pealiskaudne, kuid ajalehe andmetel keerles suur osa Anton Geri ja endiste tipp-politseinike, sealhulgas Andres Anvelti tihedate suhete ümber.

ERR küsis õiguskomisjoni esimehelt Jaanus Karilaiult (KE) ning liikmetelt Raivo Aegilt (IRL) ja Mati Raidmalt (RE), kas Anvelti nimi käis sel istungil läbi.

Karilaid ütles, et tal oli Orukasega kokkusaamisi ka enne õiguskomisjoni istungit erinevates formaatides.

"On kokkusaamised, mis on protokollitud ja neid, mis protokollimata. Kui ta käis õiguskomisjonis, siis me 50 protsendi ulatuses seda protokollisime," meenutas Karilaid.

Karilaid ei mäletanud, kas juttu oli ka Anveltist, öeldes, et kõike protokolli ei kantud, sest võeti teadmiseks ka informatsiooni, mis on ametialaseks kasutamiseks.

Raivo Aeg ütles, et ei mäleta samuti, kas räägiti konkreetselt Anveltist. "Aga seal süüdistati praktilisi kõiki endisi politseijuhte, poliitikuid ja ka prokuratuuri juhtivaid töötajaid. Ma pean kahjuks ütlema, et ma ei võta seda juttu kahjuks väga tõsiselt."

Mati Raidma ütles, et talle meenub komisjoni 19. novembri istung läbi udu. "Tegemist oli laussüüdistustega ja ma ei pööranud tähelepanu, sest minu jaoks ei olnud see tõsiseltvõetav."

Jaanus Karilaid ei soovinud tänast Ekspressi artiklit kommenteerida. "Anvelt on poliitikast ära läinud ja ta on pannud nii rasvase punkti kui üldse panna saab. Ta läks ära siseministri kohalt, ta loobus kandideerimast ja tegi kiiresti poliitikaga lõpparve. Minu fookuses on olnud muu."

"Oleme parlamentaarse kontrolli läbinud, kui sel on mingid kõrvalmõjud, siis tal on. Ekspress on oma versiooni kirja pannud," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Eesti Ekspress/Geenius.ee/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: