Anvelt: mul sai poliitikast kõrini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Endine siseminister Andres Anvelt lükkas tagasi kolmapäevases Eesti Ekspressis väidetu, et tema ootamatu tagasiastumise taga võisid olla teised põhjused kui tervislikud. Anvelt ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et lisaks tervislikele põhjustele sai tal poliitikast kõrini.

Tänases Eesti Ekspressis on mitmeid süüdistusi teie aadressil ja väiteid teie tagasiastumise kohta. Kuidas teie neid kommenteerite?

Väga raske kommenteerida. Ütleks seda, et neid põhjusi, miks ma olen tagasi astunud, on väga palju avalikkuses. Mina ütlen ausalt, mul viskas üle poliitika.

Artiklis on välja toodud mitmeid seoseid mitmete inimeste ja ärimeestega. Millised need seosed on ja kas need võisid olla teie poliitikast lahkumise põhjuseks?

Kindlasti mitte. Olen ikka aidanud inimesi. Sama ärimees, kes on seal põhjuseks toodud, sai riigikohtus positiivse lahendi. Ta mõisteti õigeks oma asja eest. Ütlen veel kord, need on nii naljakad. Mind on süüdistatud muide ka selles, et ma olen KGB agent.

Kust need süüdistused ikkagi tulevad?

Väga lihtne asi. Keegi ei mõista, miks minnakse ära poliitikast. Poliitikast minnakse ära, sest viskab üle. Väga paljud inimesed, kes on lapsepõlvest saati poliitikas, ei mõista seda, kuidas on võimalik olla poliitikast lahkunud. Mina mõistan seda. See on väga mõnus tunne.

Teie lahkumine tekitas küsimusi ning erinevaid versioone on liikvel. Näiteks ka see, et olete teadlikult või tahtmata välja lobisenud mõned riigisaladused.

Kui on selline asi, nagu riigisaladus, siis selle väljalobisemine toob kaasa kriminaalkaristuse. Mina ei ole ühtegi riigisaladust välja lobisenud. Selle peale peaks vastama kaitsepolitsei peadirektor, kas ma olen midagi sellist teinud.

Mida te edasi teete, kuidas te oma head nime kaitsete?

Teate, vaatame. Elu toob arutused. Mina olen nüüd eraisik ja juhin oma väikest konsultatsioonifirmat. Teen natuke loomingut. Ühte ütlen veel. Eestis peab õigus olema jalul. Inimestest, kes tahavad midagi teha, enamik on kohtu all või liiguvad kohtu suunas. Ja mul on sellest ainult hea meel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: