Sotsid ei kahtle Anvelti poliitikast lahkumise motiivides ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1548237300000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Andres Anvelt põhjendas poliitikast lahkumist oma tervisliku seisundiga ning meil ei ole põhjust selles kahelda, ütles sotsiaaldemokraatliku erakonna nimel nende kommunikatsioonijuht Andri Maimets. Ka sseminister Katri Raigi sõnul usub ta olemasolevate andmete põhjal, et see lugu on puhas.

Kolmapäevane Eesti Ekspress ja Geenius kirjutasid, et endise siseministri Andres Anvelti ootamatu tagasiastumise põhjuseks toodud mure tervise pärast võis olla ettekääne ning tegelikuks valitsusest ja parteist lahkumise põhjuseks olid kahtlusi äratavalt tihedad suhted rahapesu andmebüroo uurimise all olnud ettevõtja Anton Geriga.

ERR küsis sotside esimehelt Jevgeni Ossinovskilt, kuidas põhjendas Anvelt talle isiklikult oma tagasiastumist ja ühtlasi ka parteist väljaastumist.

Erakonna nimel vastas kommunikatsioonijuht Andri Maimets, et Anvelt põhjendas poliitikast lahkumist oma tervisliku seisundiga ning erakonnal pole põhjust selles kahelda.

Anton Geri puhul rõhutas Maimets, et ettevõtja pole kunagi sotsiaaldemokraatlikku erakonda rahastanud.

Ekspressi artikli kohta ütles Maimets, et tegemist on ajakirjanduslikult kindlasti huvitava lugemisega, kus on esitatud ridamisi spekulatsioone. "Anvelti suhteid ühe või teise isikuga saab kommenteerida tema ise."

Raik: siseminister ei saa olla isik, kellel on tõendatud tumedad teod

Katri Raik ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et siseministril on arusaadavalt riigisaladuse luba ning juurdepääs NATO ja Euroopa Liidu andmetele.

"Siseminister ei saa olla inimene, kelle puhul on tõendatud tumedad teod või omakasupüüdlik käitumine," lausus ta.

Küsimusele, kas Anvelti lugu on puhas, vastas Raik, et nende andmete põhjal, mis tal praegu on, on see nii,

Anvelt ise eitas tagasiastumise seost Geriga ja nimetas selliseid väiteid kuritegeliku jõugu juhtimises süüdistatavate Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kättemaksuks ajakirjanduse abil.

Anvelt ütles nädalalehele kahtlusi kommenteerides, et ühegi päti pärast ta poliitikast minema ei läinud.

Ajaleht kirjeldab detailselt Anvelti lähedasi suhteid Geriga, avaldades muuhulgas Anvelti kodus Gerist Anvelti politseikuues tehtud foto ning 2010 aastal rahapesu tähelepanu all olnud Gerile Anvelti poolt saadetud SMS-i, kus viimane teatab, et prokuratuur otsustas Geri küsimuse positiivselt.

Kümme aastat tagasi sattus Ger kriminaaluurimise alla ning süüdimõistmisel oleks ta osutunud Eesti suurimaks rahapesijaks. Jutt käis miljardist kroonist ehk 64 miljonist eurost, kuid kohus mõistis ta õigeks.

Kui rahapesu andmebüroo lasi rahapesu kahtluse tõttu külmutada Geri firma kontod, otsis ärimees abi Anveltilt. "Ma aitasin seda inimest kunagi," ütles Anvelt Ekspressile.

Anvelti lahkumisele eelnenud õiguskomisjoni istungil kõlasid laussüüdistused
30. juunil 2010 saatis Anvelt Gerile sõnumi: "Tervitus päikeselisest Hispaaniast! Kuidas käsi käib, kuidas prokuratuur otsustas sinu küsimuse, mulle sosistati Skype'iga, et justkui saab ok olema." See sõnum sisaldub Geri kohtuasja toimikus.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Eesti Ekspress/Geenius.ee/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: