Europarlamendi delegatsioon: rahapesu tõkestamine vajab enam koostööd

Euroopa Parlamendi finantskuritegude ja maksupettuste vastu võitlemise komitee TAX 3 delegatsioon saabus kolmapäeval Eestisse, et arutada Danske panga rahapesu afääri tagamaid ja järeldusi. Delegatsiooni hinnangul aitab rahapesu tõkestada parem koostöö.

Eestis kohtus TAX 3 finantsinspektsiooni, prokuratuuri, rahapesu andmebüroo ja rahandusministeeriumi esindajatega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokkusaamisel finantsinspektsioonis kõneldi muuhulgas Eesti finantsjärelevalve koostööst Taani kolleegidega ja teiste ametiasutustega.

"Üheks põhiliseks sõnumiks on see, et rahapesu tõkestamine eeldab piiriülest koostööd, riikide järelevalveasutuste vahelist koostööd ja seal on ruumi võib-olla paremateks lahenditeks, võib-olla isegi keskseks järelevalveasutuseks. Iga rahapesukaasus hõlmab mitte üksnes ühe riigi panku, vaid väga mitme riigi panku ja see koostöö on ülitähtis," rõhutas finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm.

"Praegu arutatakse selle üle, kas teha näiteks ühtne rahapesu järelevalve organ, sest ega rahapesu pole üksnes pankade teema, vaid ka rahapesu andmebüroode süsteem, et kuidas keskselt see rahapesu teave kokku koguda ja et seda ühetaoliselt kõik riigid käsitleksid," lisas Nõmm.

Europarlamendi delegatsiooni kuulub 13 inimest, teiste seas Eestist valitud parlamendiliige Tunne Kelam. Eestist suundub delegatsioon neljapäeval Taani. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: