Saksa finantsjärelevalve uurib Deutsche seotust Danske rahapesuga

Deutsche Bank.
Deutsche Bank. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa finantsjärelevalve (BaFin) laiendas Deutsche Banki järelevalve poolt määratud välisvaatleja volitusi, et uurida panga seotust Danske Banki Eesti filiaali kaudu toimunud rahapesuga, kirjutab RTTNews.

Laiendatud mandaat võimaldab uurida Deutsche Banki rolli Danske rahapesu asjas. Deutsche Bank ise teatas veebruari alguses, et siseuurimise järgi ei teinud pank Danske Eesti filiaali makseid vahendades midagi valesti ning ei näe seega ette vajadust panna kõrvale raha kohtuasjadeks.

Deutsche Bank on Danske rahapesuga seostatud seetõttu, et Deutsche oli Danske Banki Eesti filiaali dollarimaksete korrespondentpangaks ning valdav enamus Eesti filiaali kaudu vahendatud kahtlasest 200 miljardist eurost käis ka läbi Deutsche Banki.

Aastatel 2007-2015 on Danske Banki Eesti filiaali kaudu toimunud tehinguid 200 miljardi euro eest ning paljusid nendest tehingutest peetakse praegusel hetkel kahtlasteks.

Skandaali tõttu astus ametist tagasi Danske Banki juht Thomas Borgen ning mitmel pool Euroopas Liidus on võetud suurema tähelepanu alla finantssektorit puudutavad reeglid ja kontrollmehhanismid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: